Anasayfa Morgan Stanley’den 13 Milyar Dolarlık Satın Alma
21 Şubat 2020

Morgan Stanley’den 13 Milyar Dolarlık Satın Alma

Morgan Stanley online brokerlik kuruluşu E-Trade’i 13 milyar dolara satın alıyor; bu anlaşma Wall Street devinin her günkü tüketiciler konusunda ne kadar ciddi olduğunun kanıtı olarak görülüyor.

Anlaşma E-Trade’in rakipleri Charles Schwab ve TD Ameritrade’in 26 milyar dolarlık birleşmesinden hemen hemen üç ay sonra gerçekleşmiş oldu.

Brokerlikte hemen hemen her şirket online işlemlerdeki komisyonları geçen yıl kaldırdıktan sonra ucuz brokerler de iş modellerini buna göre düzenlemek zorunda kaldılar. Bu yeni trend al sat işlemleri için bir zamanlar kârlı olan bir gelir kaynağını da ortadan kaldırmış oldu.

Analistler Morgan Stanley ve E-Trade kombinasyonunun hem Wall Street’te hem de sıradan sokaktaki adam için başlıca finans kuruluşlarından biri olacağını kaydediyorlar.

E-Trade’in 5,2 milyonu aşkın yatırımcı müşterisi ve 360 milyar doları aşkın varlıkları, daha varlıklı müşterilere ulaşmaya çalışan Morgan Stanley’in servet yönetimi birimini güçlendirecek. Morgan Stanley halen 3 milyon müşteriye ve 2,7 trilyon dolarlık varlığa sahip. (Kaynak: cnnmoney.com)

İlginizi Çekebilir

Fortune 500 Türkiye Listesi Devler Ligi İlk Üç