Anasayfa TÜRKİYE Morgan Stanley: Apple 30-60 milyon iWatch satabilir
TÜRKİYE - 14 Temmuz 2014

Morgan Stanley: Apple 30-60 milyon iWatch satabilir

Morgan Stanley’e göre, Apple’ın İWatch satışı 60 milyon adeti bulacak. Böylece şirket hisselerinin 132 dolara kadar yükseleceği tahmin ediliyor.

Apple konusundaki tahmini muhafazakar tarafta yer alan Morgan Stanley, hisse fiyatına ilişkin tahminini 99 dolardan 110 dolara çıkardı. Morgan analistleri Apple’ın geliştirdiği saat olan iWatch’u ilk kez modeline ekledi.

Morgan Stanley analisti Katy Huberty’ye göre Apple’ın entegre cihaz ekosistemi pek çok yatırımcının tahmin ettiğinden daha iyi. AlphaWise tüketici araştırmasına göre Apple müşterilerinin markaya bağlılığı rakiplerinin üzerinde ve artmaya devam ediyor.

Huberty’ye göre bu bağlılık Apple’ın henüz resmi olarak açıklamadığı iWatch’un satışlarını da olumlu etkileyecek. Huberty, şirketin İPhone’da izlediği stratejiyi uygulayarak, lansmandan sonraki bir yıl içinde tanesi 300 dolardan 30 milyon adet iWatch satabileceğini tahmin ediyor. Bu da Apple’a 9 milyar dolarlık ek satış geliri sağlayacak.

En iyimser senaryoya göre iWatch satışları 60 milyon adeti bulacak. Bu durumda Apple hisseleri gelecek yıl 132 dolara kadar yükselecek. En kötümsen senaryoya göre ise iPhone satışları yatay gidecek ve Apple’ın ana müşteri kitlesi saatlere ilgi göstermeyecek, Bu durumda hisseler 74 dolara kadar düşecek.

İlginizi Çekebilir

Atlas Global Havayolları İflas Başvurusunda Bulundu

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Atlas Global Havayollarının iflas başvur…