Anasayfa Milyarder Finansçı Seks Trafiği Suçundan Tutuklandı
8 Temmuz 2019

Milyarder Finansçı Seks Trafiği Suçundan Tutuklandı

ABD’li milyarder hedge fon yöneticisi Jeffrey Epstein küçük kızlara fuhuş yaptırmak suçundan tutuklandı.

Epstein’a yönelik suçlamalar 2000’li yılların başlarına uzanırken, ünlü milyarderin Florida, New York ve Karayipler’deki özel adasında yaşı küçük kızlarla düzenlediği seks partilerine katılanlar arasında eski Başkan Bill Clinton, İngiliz kraliyet ailesinden Prens Andrew ve halihazırdaki ABD Başkanı Donald Trump gibi isimlerin de olduğu iddia ediliyor.

Jeffrey Epstein cumartesi günü Fransa’dan özel uçağıyla geldiği New York’ta tutuklanıp, Manhattan yakınlarında bir hapishaneye konmuştu.

Epstein’ın mahkemeye çıkması beklenirken, bugün görülmesi beklenen ilk duruşmanın ardından serbest kalma ihtimali düşük gözüküyor. Federal mahkeme kurallarına göre, savcılar kefalet duruşmasına hazırlanana kadar ilaveten üç gün daha suçlanan kişinin tutuklu kalmasını talep edebiliyorlar.

Ancak hukukçular milyarder finansçının kefaletle serbest bırakılacağına ihtimal vermiyorlar. Serbest kalması halinde, ABD’yle suçluların iadesi anlaşması olmayan bir ülkeye kaçabileceği ve bu durumda kendisini geri almanın mümkün olmayacağı kaydediliyor.

Paris’te, ABD Virgin Adaları’nda jet set hayatı yaşayan Jeffrey Epstein ilk kez 2008 yılında, 18 yaş altı kızlara fuhuş yaptırma suçlamasıyla Florida’da tutuklanmış ancak 13 ay gibi kısa süreli bir cezayla kurtulmuştu. Epstein o dönem kurbanlarının ailelerine yüklü tazminatlar ödeyerek dosyayı kapatmayı da önermişti. (Kaynak: fortune.com 

İlginizi Çekebilir

Fed Faiz Oranını Sabit Tuttu

ABD Merkez Bankası, beklentiler doğrultusunda politika faizini değiştirmeyerek yüzde 1,50-…