Anasayfa LIFESTYLE Martha Stewart cafe işine giriyor
LIFESTYLE - 3 Aralık 2014

Martha Stewart cafe işine giriyor

Yemek ve ev yaşamı konularında "küresel guru" olarak bilinen Martha Stewart, Manhattan'da bir cafe açmaya hazırlanıyor.

Yemek ve ev yaşamı konularında “küresel guru” olarak bilinen Martha Stewart, Manhattan’da bir cafe açmaya hazırlanıyor. Stewart’ın cafesi Chelsea semtinde Starrett-Lehigh binasında açılacak.
 
Polonyalı bir göçmen ailenin kızı olan Martha Stewart, ev davetleri için pasta ve yemek pişirerek tek saşına başlattığı işini dev bir imparatorluk haline getirmeyi başardı. Martha Stewart Living Omnimedia’yı kuran Stewart dergi yayınlarından kitaba, tv programlarınden mutfak gereçlerine uzanan milyar dolarlık bir şirketin sahibi oldu.
 
50 bin dolarlık avantaj sağladığı bir insider-trading olayı nedeniyle 2000’li yıllarda birkaç ay hapis yatan Stewart’ın imparatorluğu, dijital rekabet nedeniyle bir süredir zorlanıyor. Şirket 2013 yılını 1.8 milyon dolarlık zararla kapattı. Stewart masraflarını azaltmak için yayınladığı birçok dergiyi Meredith adlı yayın grubuna sattı.
 
Şirketin sözcüsü, açılacak cafenin bir zincir haline gelip gelmeyeceği ve Martha Stewart’ın servis edilmek üzere yemek pişirip pişirmeyeceği konularında bilgi vermedi.

İlginizi Çekebilir

“Tüm İş Süreçlerimizi Yenilikçi Bir Bakış Açısıyla Değerlendiriyoruz”

Fortune Agile Dönüşüm Hikayeleri yuvarlak masa toplantısına katılan Tüpraş İnsan Kaynaklar…