Anasayfa Güncel Haberler Marmara Forum Alışveriş Merkezi’nin Yeni Müdürü Meriç Kaptan Oldu
Güncel Haberler - 30 Eylül 2019

Marmara Forum Alışveriş Merkezi’nin Yeni Müdürü Meriç Kaptan Oldu

2014’ten beri başkentte Gordion Alışveriş Merkezi’nin müdürlüğünü yapan Meriç Kaptan, Marmara Forum’un yeniden yapılanma sürecine liderlik edecek ve toplumsal faydaya hizmet sunan yeni nesil projeleri yönetecek.

AVM yönetiminin her kademesinde yer aldı

Organize perakende sektörünün deneyimli isimlerinden olan Kaptan, Ankara Yükseliş Koleji’nden mezun olduktan sonra, 1998 yılında İş Yönetimi ve Turizm İşletmeciliği lisanslarını Hacettepe Üniversitesi’nde tamamladı. Lisans eğitiminde işletme politikaları, inovasyon ve dijitalleşme konularında akademik çalışmalar içerisinde de yer aldı. Lisans eğitimine işletme fakültesinde devam eden Meriç Kaptan, ABD merkezli W.L. Gore & Associates ve Türkiye çapındaki 16 Büyükşehir Belediyesi’nin pazar araştırma projelerine liderlik etti. Kaptan, 2000 yılında Boyner Grubu’nda insan kaynakları yönetimi ile başladığı profesyonel iş yaşamında, 2004 yılında da Armada Alışveriş Merkezi yönetim ekibine katıldı.

2007 yılında Panora Alışveriş Merkezi’nin Genel Müdür Yardımcılığı’na getirildi ve 10 milyon müşteriye kapılarını açan bir organizasyonun lansman sürecini yönetti. Akabinde de Türkiye’nin engelli dostu deneyim sunan ilk AVM’lerinden Taurus AVM’nin açılış sürecinde yeni marka konumlandırma çalışmalarını yürüttü.

Meriç Kaptan, Gordion AVM’nin stratejik yeniden yapılanma projesi kapsamında, inovatif iş model yönetimi odaklı yaklaşımıyla hem kiralama hem de mimari birimlere öncülük ederek, varlık yönetiminin beklentilerinin üzerinde sonuç alınmasını sağladı. Kaptan; AVM yönetimi sektöründe muhtelif STK kuruluşlarında görev almış, geçmişindeki profesyonel tenis hayatı ve katıldığı birçok profesyonel gelişim programlarının yanı sıra, kişisel farkındalık ve bireysel gelişim konularında da eğitim almış, gönüllü olarak mentorlük ve koçluk yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Yıldız Teknopark, Yapay Zeka Destekli Yazılımlarla Öne Çıkıyor

Yıldız Teknopark’ta faaliyetlerini sürdüren Yıldız Kuluçka firması Ayvos’un geliştirdiği y…