Anasayfa LIFESTYLE Majesty Yachts’ın fuar çıkarması
LIFESTYLE - 26 Kasım 2018

Majesty Yachts’ın fuar çıkarması

Geniş bir yat yelpazesi sahip Majesty Yachts, Majesty 100 ve Majesty 125 modellerini Cannes ve Monako yat fuarlarında sergiledi

Sonbaharı renklendiren dünyaca ünlü yat fuarları farklı şehirlerden gelen binlerce ziyaretçiyi, başarılı markaların özel modelleriyle buluşturuyor. Süperyat üreticisi Majesty Yachts’da Majesty 100 ve Majesty 125 gibi tersanenin başarılı modellerini eylül ayında Cannes ve Monako yat fuarlarında sergiledi. Majesty Yachts’ın CEO’su Gregory Yeakle “Her işin geleceğinin dün yaptığınız şeyden değil, bugün yaptığınız şeyden kaynaklandığına inanıyorum. En önemli güçlerimizden biri, ürün geliştirmenin tüm yönlerini ele alan ekibimizle, dikey olarak bütünleşmiş bir organizasyon olmamız. Bu, yeni ürünleri geliştirme hızımıza ve kaliteye yönelik arayış söz konusu olduğunda oldukça yardımcı oluyor” diyor.
 
Majesty Yachts’ın, tek bir çatı altında 48 feet’den 175 feet’e kadar bir geniş yat yelpazesi ile semi-custom süperyatları bulunuyor. Majesty Yachts, yenilikçi teknolojisi ile Ortadoğu’nun önemli yat pazarlarından Dubai’de yer alan özel bir tersanede üretiliyor. Tersane, 36 yıllık yat ve süperyat üretimi, uluslararası yönetimi, İtalyan, İngiliz ve Alman iç ve dış tasarımlarıyla, uluslararası bir geçmişe sahip. Tersanenin, dünya çapında Almanya, Fransa, Monako, Rusya, Ukrayna, İspanya, Birleşik Krallık, Finlandiya, Kıbrıs, Hırvatistan, Türkiye, Avustralya, Hindistan, Malezya, Singapur, Tayland, Katar, Kuveyt gibi 18 ülkeyi kapsayan geniş küresel bir ağı bulunuyor.
 
2017 yılında B&C Marine’nin distribütörlüğüyle Türkiye pazarına giriş yapan Majesty Yachts ile ilgili Majesty Yachts Türkiye Distribütörü B&C Marine Yönetim Kurulu Başkanı Barış Erer, “Bu sene B&C Marine’nin 10. yıldönümünü kutluyoruz. Müşterilerimize sadece broşür üzerinden değil, canlı olarak da bu deneyimi yaşatmak istediğimiz için markayı Türkiye’ye getirmeye karar verdik” diyor. Majesty Yachts Satış Başkanı Notis Menelaou ise Türkiye pazarını Avrupa ve Akdeniz’deki en güçlü pazarlardan biri olarak gördüğünü belirtiyor.
 
Menelaou, “Her bir pazarı bireysel olarak ele almak gerekirse, Yunanistan, Fransa, İtalya, İspanya gibi ülkeler arasında tekne konusunda Türkiye’nin en önemli pazar olduğunu söyleyebilirim” diyor. Türkiye’de denizciliğin ve tekne sektörünün geleceği hakkında Menelaou, dünyada meydana gelen her iniş çıkışa rağmen, Türkiye’deki pazarın büyümeye devam edeceğini ve Türklerin tekneleri ve denizi çok sevdiğini söylüyor. Menelaou ayrıca Türkiye’deki gelecek planı ile ilgili “Buradaki arkadaşlarımızla ve müşterilerimizle iş yapmaya devam edeceğimiz yılları sabırsızlıkla bekliyorum” diyor.
 
TEKNİK ÖZELLİKLER
Yüksek kaliteli yat inşaatı, seri üretim ve kişiye özel tasarımları ile Majesty Yachts bugün düzenli olarak dünyanın önde gelen uluslararası yat fuarlarında sergileniyor. Son olarak Cannes ve Monako yat fuarlarında sergilenen Majesty Yachts modellerinden Majesty 125 ve Majesty 100’ün teknik özellikleri:
 
Majesty 100
Uzunluk                                 31,70 metre
En                                           7,10 metre
Yakıt kapasitesi                      15,710 litre    
Jeneratörler                             2 x 50 kW, 50 Hz
Motorlar                                 2 x 1,900 hp
 
Majesty 125
Uzunluk                                 39,30 metre
En                                           7,50 metre
Yakıt kapasitesi                      31,310 litre    
Jeneratörler                             2 x 80 kW, 50 Hz
Motorlar                                 2 x 2,600 hp, 2 x 1,900 hp
 

İlginizi Çekebilir

Yatırım Fonlarının Büyüklüğü 100 Milyar TL’yi Aştı

Bu yılın temmuz sonunda yaklaşık 81 milyar lira olan yatırım fonlarının portföy değeri, ka…