Anasayfa LVMH Lüksün Simgesi Tiffany’nin Peşinde
6 Kasım 2019

LVMH Lüksün Simgesi Tiffany’nin Peşinde

Fransız lüks devi LVMH, New York’un dillere destan lüks mücevherat ve aksesuvar mağazası Tiffany & Co’yu almaya kararlı gözüküyor.

LVMH CEO’su Bernard Arnault Tiffany’yi satın almak için hisse başına 120 dolarlık bir teklifte bulundu. Bu rakam Tiffany’ye toplamda 14,5 milyar dolar değer biçmiş oluyor.

Bu meblağ aslında New York’un ünlü 5’inci Caddesi’ndeki simgesel mağaza için oldukça düşük. Ancak Tiffany CEO’su Alessandro Bogliolo’nun, çok fazla geçmişteki parlak günlerine dayanıp yeni kuşak müşterilerin güvenini kazanmayı ihmal etmekle eleştirilen bir markanın kamuoyu zihnindeki prestijini yeniden inşa etmesi ve daha pragmatik bir çizgiye çekmesi için hem zamana hem de paraya ihtiyacı var.

Ancak Tiffany’nin marka algısındaki gerileme gibi şirketle ilgili sorunlar dışında dördüncü büyük pazarı olan Hong Kong’taki satışların ciddi bir darbe alması ve ayrıca Çin’in misilleme olarak uyguladığı gümrük vergilerinin ürünlerini Çin pazarında Richemont’un Cartier’si ve LVMH’nin Bulgari’si gibi Avrupalı rakiplerine göre dezavantajlı kılması da ciddi bir sarsıntı yaratmış durumda. (Kaynak: fortune.com)

İlginizi Çekebilir

Amazon, Pandemi İçin Yaratıldı

RAKAMLARLA AMAZON SATIŞ GELİRİ 280.5 MİLYAR $ KÂR 11.6 MİLYAR $ ÇALIŞAN SAYISI798,000 Çevi…