Anasayfa Louis Vuitton Artık Restoran İşinde
3 Şubat 2020

Louis Vuitton Artık Restoran İşinde

Louis Vuitton Japonya, Osaka’daki mağazasında açtığı Le Cafe V ve Sugalabo V ile restoran işine girdi.

Bu lüks yeme içme mekanları Vouitton’un Asya’daki en yeni mağazası olan Louis Vuitton Maison Osaka Midosuji’nin tepesinde yer alıyor. Restoranların menüsünü hazırlayan şef Yosuke “Suga” Sugalabo’nun kendi adını taşıyan 20 masalık Tokyo restoranı Fransız restoran rehberi “La Liste” tarafından dünyanın en iyileri arasında sıralanıyor.

Louis Vuitton yeme içme işine giren lüks markalardan yalnızca biri. Daha önce 1999 yılında Ralph Lauren ilk restoranı RL’yi Şikago’da açmıştı. Bunu New York, Paris, Şikago ve Londra’daki yeni restoranlar takip etmişti.

Tiffany’nin Blue Box Cafe’si de 2017 yılında New York’ta mağazasının yer aldığı ünlü Fifth Avenue’de açıldı. Geçen yıl kasım ayında restorasyon için geçici olarak kapatılan restoranın gelecek yıl yeniden açılması bekleniyor.

Stanford C.Bernstein Schweiz’tan lüks ürünler analisti Luca Solca, Louis Vuitton’un restoranının, perakendecilerin müşterileri laptop’larının başından alıp fiziki mağazalara çekme stratejisi kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini söylüyor. (Kaynak: cnnmoney.com)

İlginizi Çekebilir

Piyasalarda En Kritik 2 Hafta

Havayollarının ve gemi seferlerinin durması ve minimuma düşen tüketimle birlikte Brent pet…