Anasayfa TÜRKİYE ​Kılıçdaroğlu’ndan ‘faiz yükselir’ sözlerine yanıt
TÜRKİYE - 18 Mayıs 2015

​Kılıçdaroğlu’ndan ‘faiz yükselir’ sözlerine yanıt

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "CHP iktidara gelirse faizler yükselir diyorlar. Tam tersine kredi kartları faizlerini tüketici kredisi faizlerini, en

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin Erzincan mitinginde konuştu. CHP’nin iktidara gelirse faizlerin yükseleceği ifadelerine yanıt veren Kılıçdaroğlu, “CHP iktidara gelirse faizler yükselir diyorlar. Erzincan’dan söylüyorum, Ankara’daki beyler duysun, tam tersine kredi kartları faizlerini tüketici kredisi faizlerini, en az yüzde 80’inini sileceğim” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkan satır başları;

“Herkesin çalıştığı, herkesin alın teri döktüğü, fabrikaların olduğu, tarlalarının olduğu, tarlalarının olduğu, insanların topraklarda ürün yaptığı ürettiği güzel Erzincan için çalışacağım. Söz veriyorum size. 

Size sözüm söz, ben sosyal demokrat birisiyim her inanca saygılıyız. Her kimliğe saygılıyız. Her yaşam tarzına saygılıyız. Hiç kimsenin kimliğini, inancını, yaşam tarzını siyaset konusu yapmadım. Her gittiğim yerde şunu söyledim; İnsan Allah’ın yarattığı en değerli varlıktır ve benim başımın üstünde yeri vardır. 

”ÇİRKİN POLİTİKA YAPIYORLAR”

Çirkin bir politika yapıyorlar. En temiz duygularımızı, manevi duygularımızı siyasete alet ediyorlar. Buna izin vermeyin. Siyasetin alanı farklıdır. Eğer benim komşum açken ben rahat uyuyorsam beni sorgulayın.

Komşusu açken biz rahat uyuyamayız. Onun da karnı doyacak, benim de karnım doyacak. Onun çocuğu da işe girecek, benim de çocuğum işe girecek. Benim hayat felsefem budur.

Hiç kimsenin ötekileştirilmesini istemem. Tüm vatandaşlarımı kucaklamak isterim. 

”FAİZ YÜKSELİR” SÖZLERİNE YANIT

Gidip propaganda yapıyorlar. Efendim CHP iktidara gelirse faizler yükselir. Hayatımda duyduğum en saçma söz. Erzincan’dan söylüyorum Ankara’daki beyler duysun; tam tersine kredi kartları faizlerini tüketici kredisi faizlerini, en az yüzde 80’inini sileceğim. Vatandaşı rahatlatacağım.

Bunu silerken de onların yaptığı gibi yapmayacağım. “Bu bize oy verdi sileyim, bu bize oy vermedi cezalandırayım” bunu yapmayacağım. 

Yine diyorlar ki CHP iktidar olursa, ekonomik istirar bozulurmuş. Allah aşkına istikrar mı kaldı? Onun abisi ne diyor? “3 yıldır ekonomi patinaj yapıyor” Kim iktidarda?

6 milyon 200 bin işsiz var. Meclis tatile girmeden önce bir kanun tasarısı getirdiler. Kanunun adı ‘Yabancıların çalıştırılması hakkında kanun”

6 milyon 200 bin işsizin var, dışarıdan işçi getireceksin, Türkiye’de çalıştıracaksın. Buna izin verecek misiniz?”

İlginizi Çekebilir

Altın İthalatı Ekimde Yüzde 568 Arttı

Altın ithalatı, geçen ay 2018’in aynı dönemine göre yüzde 568 artarak yaklaşık 21 to…