Anasayfa Güncel Haberler Karl Lagerfeld’in Elizabeth Taylor çizimleri açık artırmada
Güncel Haberler - LIFESTYLE - 16 Nisan 2019

Karl Lagerfeld’in Elizabeth Taylor çizimleri açık artırmada

Bir süre önce kaybettiğimiz ünlü modacı Karl Lagerfeld’ın şimdiye kadar hiç bilinmeyen moda çizimleri açık artırmaya çıkıyor.

West Palm Beach’ten müzayede evi sahibi Rico Baca, 85 yaşındaki Lagerfeld’in şubat ayında ölümünden haftalar sonra gelen bir telefonla, bir müşterisinin ünlü tasarımcının Chanel’deki kreatif direktörlük görevi süresince çizdiği, şimdiye kadar hiç gün yüzüne çıkmamış eskizlerinin 125’ini açık artırmaya koymaya hazır olduğunu öğrendi. Bunlardan ikisi özel olarak Elizabeth Taylor için çizilmiş.

Bu nadir koleksiyon 18 Nisan itibariyle yerel saatle öğleyin LiveAuctioneers.com internet adresinden de takip edilebilecek. Müzayede fiziki olarak da West Palm Beach, Florida galerisinde düzenlenecek.

Sayıları 22 ila 44 arasında değişen orijinal çizimin yer aldığı portföylerin her birinin 2,000 dolar ila 4,000 dolar arası bir fiyattan satılması bekleniyor. Kişiye özel çizimlerin fiyatı ise-bazılarının renkli, üzerinde notlar olduğu, kumaş örnekler de içerdiği- 1000 dolar ila 1,500 dolar arası olacak.

Lagerfeld bu çizimlerden yalnızca ikisine isim yazmış; Elizabeth Taylor’a ait olanlara… Bunlardan her birinin 3,000 dolardan satışa çıkarılacağı belirtiliyor. (Fortune.com/çev: Anahid Hazaryan)

İlginizi Çekebilir

Temassız Teknolojiye İlgi Arttı

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını ile birlikte şirketler “temassız teknoloji…