Anasayfa İŞ DÜNYASI İş dünyasında etkin olmak için takip etmeniz gereken 10 isim
İŞ DÜNYASI - 28 Nisan 2019

İş dünyasında etkin olmak için takip etmeniz gereken 10 isim

Aileniz, sosyal çevreniz ve iş arkadaşlarınızla bağlantıda olmak için en az bir sosyal medya hesabınız vardır. Çevrenizdeki insanlarla bağlantıda olma dışında Facebook veya Twitter gibi mecralarda girişimci ve ünlüleri de takip ediyorsunuzdur. Bu ünlü isimler kişisel hayatları, maceraları, tatil fotoğrafları dışında ilham veren fikirler de sunuyorlar.

Mark Zuckerberg : Kendinize meydan okumak istiyorsanız

50 milyar dolarlık değeri olan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg dünyadaki en zengin insanlardan biri olarak şu an kendi yarattığı sosyal medya mecrasında 85 milyon takipçisi bulunmakta. İş ve hayatınızda kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu listeye dahil olmalısınız. 

Zuckerberg kişisel hedeflere ulaşma konusuna kendini adamış bir isim olarak çevresindeki insanları da kendilerini zorlamaları konusunda teşvik etmekte. 

·       Facebook: Mark Zuckerberg

·       Twitter: @Finkd

·       Instagram: zuck

Tony Robbins: Parayı ustaca yönetmek için

Twitter ve Facebook’ta yaklaşık 3 milyon takipçi sayısı ve 500 milyon dolarlık servetiyle Tony Robbins, paranızı yönetmek için ideal bir finans uzmanı. Sözleriyle ilham veren biri olarak tanınan Robbins, twitter takipçilerine, “istediğinize ulaşmaktan sizi alıkoyan şey, ona neden sahip olamayacağınızla ilgili hikayeler uydurmanızdır” paylaşımında bulundu.

Facebook: TonyRobbins

Twitter: @TonyRobbins

LinkedIn: Robbins

Instagram: TonyRobbins

Warren Buffet: İyi bir yatırımcı olmak için

65 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en başarılı yatırımcılarından biri olan Buffet, gelirinizi ve yatırımlarınızı artırmak konusunda tavsiye alabileceğiniz önemli isimlerden biri.

Twitter : @WarrenBuffett

Bill Gates: Liderlik tavsiyesi almak için

Microsoft’un kurucusu Gates, 90 milyar dolarlık servetiyle teknolojiye ilgi duyanlar için takip edilmesi gereken bir isim. 6.7 milyon takipçisiyle Linkedin’de kanaat önderi olan Gates’in liderlik ve başarıya ulaşma paylaşımlarından fayda sağlayabilirsiniz.

Facebook : BillGates

Twitter : @BillGates

LinkedIn : Bill Gates

Tim Ferris: Cesur olmak için

Podcaster, yazar, girişimci ve erken aşamada teknoloji girişimcisi olanTim Ferriss, NYT En Çok Satan iş kitabı olan 4 Saatlik Workweek dahil birçok kitabı yazdı. 1.4 milyon Twitter takipçisiyle, Ferriss, üretken olmak ve cesareti artırmak için takip edilmesi gereken oldukça etkin bir isim.

Facebook: TimFerriss

Twitter: @TFerriss

LinkedIn: Tim Ferriss

Instagram: TimFerris

Jeff Bezos: Perakende hakkında ipuçları için

Amazon’un kurucusu ve Washington Post’un sahibi olan Bezos, 70 milyar dolarlık serveti ve 910 bin takipçisiyle teknoloji, yatırım ve perakende girişimciliği hakkında takip edilmesi gereken bir isim.

Twitter : @JeffBezos

Robert Kiyosaki : Daha iyi bir girişimci olmak için 

Bir finansal borcun üstesinden gelmek istiyorsanız, girişimci, yazar ve motivasyon konuşmacısı olan Robert Kiyosaki’yi takip edebilirsiniz. Kiyosaki 1 milyon Twitter ve 3,4 milyon Facebook takipçisine düzenli olarak kişisel finans tavsiyelerinde bulunmakta. Bakış açınızı değiştirmeye hazırsanız Kiyosaki’yi takip edebilirsiniz.

  Facebook: RobertKiyosaki

  Twitter: @TheRealKiyosaki

  Instagram: TheRealKiyosaki

Clark Howard: Tüketici Alışveriş ipuçları için

Bir tüketici avukatı ve NY Times çok satanlar yazarı olan Clark Howard, para yönetimi konusunda bilgeliği sebebiyle yüksek sayıda takipçisi bulunmakta. Gelir seviyenizden bağımsız olarak finansal durumunuzu iyileştirmeye yönelik pratik teknikleri için Howard’ı takip edebilirsiniz. 

Facebook: ClarkHoward

Twitter: @ClarkHoward

Robert Herjavec: İşinizde karlılık için 

Ürünlerinizi satmak veya karlılık için tavsiyeler arıyorsanız, günümüzün başarı hikayesi Robert Herjavec sosyal medyada takip edebileceğiniz etkili isimlerden biridir. 

LinkedIn etkili isimlerinden ve ABC de Shark Tank ile bilinen ve bilgi güvenliği şirketi Herjavec Group’un kurucusu olan Robert Herjavec, girişimcilik kariyerinizde bir zıplamaya yardımcı olabilir. 

  Facebook: RobertHerjavec007

 Twitter: @RobertHerjavec

 LinkedIn: Robert Herjavec

 Instagram: Robert_Herjavec

Richard Branson: Büyük Düşünmek için

Virgin Group’un kurucusu Richard Branson, bir markayı büyütmek için takip edebileceğiniz bir isim. Branson takipçilerine hayallerini gerçekleştirirken iyimser kalmayı önermekte. Maceraperest ve iş zekası yüksek olan Branson, twitter’daki paylaşımında “Büyüme odaklı anlayışa ulaşma konusunda en önemli tavsiyem ne olur?   Hatalarınız hakkında konuşun.” diyerek büyük egoya sahip olmadan büyük düşünmek gerektiğini öneriyor. 

  Facebook: RichardBranson

   Twitter: @RichardBranson

   LinkedIn: Richard Branson

   Instagram: RichardBranson

İlginizi Çekebilir

Altın İthalatı Ekimde Yüzde 568 Arttı

Altın ithalatı, geçen ay 2018’in aynı dönemine göre yüzde 568 artarak yaklaşık 21 to…