Anasayfa TÜRKİYE ​İş Bankası, Ziraat Bankası ile Garanti Bankası’na siber saldırı
TÜRKİYE - 24 Aralık 2015

​İş Bankası, Ziraat Bankası ile Garanti Bankası’na siber saldırı

İş Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası'nın internet sitesine erişimde zorluk yaşanırken bankacılık işlemleri yapılamadı.

Bazı bankaların sadece internet sistemi çökerken mobil uygulamaları ise çalışıyor. Bazı bankların ise hem internet sistemi hem mobil sistemi kilitlenmiş durumda. Bankalardaki toplu kilitlenmenin sebebi henüz bilinmiyor.

SİBER SALDIRILARI ANONYMOUS ÜSTLENDİ

Bakanlık sitelerinde de sorun yaşanmıştı

Bugün daha erken saatlerde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na ait sistem de çökmüştü. Ulaştırma Bakanlığı’nın internet sitesine girilemiyor, santrallerine ise ulaşılamıyordu. Yetkililer sorunun kabloların kopmasından kaynaklandığını savunurken, Noter Bilgi Sistemi’nde de arıza meydana gelmiş, saat 11:00′dan beri Noterlik Bilgi Sistemi’nde meydana gelen arıza sebebiyle de tüm noter işlemleri durmuştu.

Anonymous şüphesi
Uluslararası hacker grubu Anonymous, Rusya’nın Türkiye’nin IŞİD’le petrol ticareti yaptığı iddiasını ortaya atmasının ardından hack operasyonu düzenleyeceğini duyurmuştu. “#OpTurkey” adıyla etiketlenen operasyonlarda Türkiye’deki resmi kurumların internet sitelerini hedef alacağı belirtilmişti. Bugün bakanlık ve bankalardaki sitelerde yaşanan sıkıntılar, akıllara Anonymous saldırısı ihtimalini getirdi.

İlginizi Çekebilir

İndeks Bilgisayar, Hem Ürün Gamını Hem İş Modelini Değiştiriyor

İndeks Bilgisayar, Fortune 500 Türkiye listesinin gediklilerinden. İndeks Bilgisayar Genel…