Anasayfa Güncel Haberler İlham Verici Girişimcilik Başarıları
Güncel Haberler - 27 Şubat 2020

İlham Verici Girişimcilik Başarıları

Türkiye Girişimcilik Vakfı, “giveback” (Geri verme) bakış açısının yaygınlaşmasına katkı sağlamak amacıyla Giveback Gala’nın dördüncüsünü düzenledi. İstanbul’da düzenlenen etkinlikte, önemli isimlerin etkileyici sunumları ilgiyle takip edildi.

TÜRKİYE Girişimcilik Vakfı, Giveback Gala etkinliğinde Fellow’ları, girişimcileri, yatırımcıları, sanat ve iş dünyasından önemli isimleri bir araya getirdi. Google Türkiye ve Zorlu Enerji’nin desteğiyle gerçekleşen etkinlikte elektrikli spor otomobil Mark Zero’nun yaratıcısı, Porsche ve Volkswagen’i yaratan ailenin dördüncü nesil temsilcisi Anton Toni Piech konuşmacı olarak katıldılar.

İZ BIRAKACAK GİRİŞİMLER

Bu özel gecede konuşmasına, “Gençlerimizin, Türkiye’mizin aydınlık geleceğinin mimarı olacağına inanıyorum” diye başlayan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kaçır, “Girişimcilik ekosisteminin gelişmesine öncülük ettiği için Sina Afra’ya teşekkür ediyorum. Dünyayı gençler dönüştürüyor, sektörleri gençler dönüştürüyor” dedi. Piech, İstanbul’a geldiğinden bu yana, son 24 saat içinde hem fellowlardan hem de Girişimcilik Vakfı tarafından birçok ilham veren kişiyle tanıştığını belirtti. Girişimcilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra, “Kuruluşumuzdan bu yana gençlere ve topluma, geri verme ilhamını yaymak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu yıl dördüncü kere geri vermenin birleştirici gücünü kutlamak için bir araya geldik. En önemli amaçlarımızdan biri, girişimcilik kültürünü ve ilhamını üniversiteli gençlerin enerjisi üzerinden tüm topluma yaymak. Bunun için hayata geçirdiğimiz Fellow Programı’yla da hedefimiz, girişimcilik potansiyeli olan gençlerin kendi yollarından giderek iz bırakmalarına destek olmak. Bu programın dünyada bir eşi benzeri yok. Çünkü biz fikirlere değil, insanlara yatırım yapıyoruz. Bizim için her genç, binlerce fikirden daha değerli” dedi.

“DAHA İYİ BİR GELECEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Google Türkiye Ülke Direktörü Mehmet Keteloğlu, “Kurucuları arasında olmaktan gurur duyduğumuz Türkiye Girişimcilik Vakfı’nın Türkiye’deki girişimcilik ekosistemine yaptığı katkıları görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Google olarak, girişimciliğin Türkiye’nin ekonomik gelişiminde ne kadar önemli bir rol oynadığının bilincindeyiz. Bu çabaları desteklemek ve Türkiye’den yeni garaj hikayeleri çıkartmak adına hayata geçirdiğimiz Google geliştirici programları ile bugüne kadar on binlerce geliştiriciye ulaştık” dedi.

Zorlu Enerji CEO’su Sinan Ak ise “Girişimcilik ruhuyla ülkemize değer yaratmaya odaklanmış Zorlu Holding’in enerji şirketi olarak, Akıllı Hayat 2030 vizyonumuz doğrultusunda; inovasyon ve teknolojiden beslenen daha iyi bir gelecek hayalini gerçeğe dönüştürmek üzere var gücümüzle çalışıyoruz. Enerjide büyük bir dönüşüm yaşanıyor. Ar-Ge ve teknolojiyle şekillenen yeni nesil enerji markamız Zorlu Energy Solutions (ZES) bugün Türkiye’yi elektrikli araç şarj noktalarından oluşan ağ ile örerek bu dönüşüme önderlik ediyor. Yenilenebilir enerjiye gönül vermiş Zorlu Enerji’nin bir startup fikri olarak doğan ZES, bugün birçok şehri birbirine bağlayan şarj istasyonları ile elektrikli araç sahiplerine kesintisiz olarak yolculuk imkanı sağlıyor. Doğaya saygılı ve topluma değer yaratan ZES; hepimize yeni, temiz ve hızlı enerji ile daha iyi bir geleceğin mümkün olduğunu gösteriyor” dedi.

İlginizi Çekebilir

F500 Şirketlerinin İhracatı TL Bazında Arttı, Dolar Bazında Düştü

Fortune 500 Türkiye şirketlerinin toplam ihracatı 2019 yılında bir önceki yıla göre TL baz…