Anasayfa TÜRKİYE ICBC’den VakıfBank’a kredi
TÜRKİYE - 6 Mart 2017

ICBC’den VakıfBank’a kredi

VakıfBank, dünyanın en büyük bankası Çinli ICBC’den üç yıl vadeli 250 milyon dolar kredi temin etti

2016’da 2,7 milyar lira net kâr elde eden VakıfBank, dünyanın en büyük bankası Industrial and Commercial Bank of China’dan (Çin Endüstri ve Ticaret Bankası /ICBC) 250 milyon dolar değerinde kredi aldı.
VakıfBank Genel Müdürü Halil Aydoğan ve ICBC Turkey Bank A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Xu Keen’in katıldığı imza töreni sonrası resmi bir açıklama yapıldı.

Açıklamada Aydoğan, “Hem bankamıza hem de ülkemiz ekonomisine duydukları güveni gösteren üç yıl vadeli 250 milyon dolar tutarındaki kredi, dış ticaretin finansmanı ile birlikte genel finansman ihtiyaçları çerçevesinde kullandırılabilecektir” ifadesini kullandı.

YUANIN NAKİT YÖNETİMİ KONUSUNDA MUTABAKAT
Türkiye’ye uzun vadeli ve yeni yurt dışı kaynaklar temin ederek reel sektöre destek olma misyonlarını yerine getirmeye devam ettiklerini vurgulayan Aydoğan, şunları kaydetti:

” Kredi imzası akabinde bankamız ile ICBC Turkey arasında imzalanan iyi niyet anlaşmasıyla dış ticaret, proje finansmanı, hazine işlemleri, hesap işlemleri, RMB nakit yönetimi ve benzeri birçok alanda iş birliğinin artırılması konusunda mutabakata vardık. ICBC Turkey ile imzaladığımız bu iyi niyet mektubunu önemli bir kilometre taşı olarak görüyorum. İş ortağımız bankalarla mütekabiliyet temelinde yüksek katma değer yaratma politikamız çerçevesinde ICBC grubu ile yeni ve büyük projelere imza atmayı hedefliyoruz.”

“TÜM YATIRIM, BİRLEŞME VE SATIN ALMA OLANAKLARINI YAKINDAN İZLİYORUZ”
ICBC Turkey Bank AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Xu Keen ise Türk ekonomisine destek vermeye devam edeceklerini vurguladı.

Bir yandan da seçilmiş finansal kurumlar, büyük kurumsal firmalar ve altyapı projelerinin de dahil olduğu fakat bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla karşılıklı değer yaratacak tüm yatırım, birleşme ve satın alma olanaklarını da yakından izlediklerini ve değerlendirdiklerini ifade eden Xu, şunları söyledi:

 “Türkiye pazarında bir ilke imza atmış olduğumuz bu işlem ile halihazırda güzel bir temele oturmuş olan VakıfBank’la iş ilişkimizin, bundan böyle tüm bankacılık alanlarını da kapsayan ve karşılıklı yüksek katma değer yaratmak suretiyle daha da gelişeceğine olan güvenle mutluluk duymaktayım.”

İlginizi Çekebilir

Ünlü Otel İflas Etti

Hollanda’nın başkenti Amsterdam yakınlarındaki turistik kasaba Volendam’da bul…