Anasayfa Güncel Haberler Huawei’i zor zamanlar bekliyor
Güncel Haberler - 17 Haziran 2019

Huawei’i zor zamanlar bekliyor

ABD’nin yaptırım kararının ardından Google’ın Android desteğini keseceğini açıklamasıyla birlikte Huawei, uluslararası akıllı telefon satışlarında yüzde 40-60 düşüş bekliyor.

Trump yönetimi tarafından kara listeye alınan Huawei Technologies Company uluslararası akıllı telefon satışlarında yüzde 40 ila yüzde 60 düşüş bekliyor. Konuya yakın kaynaklara göre, Çin’in en büyük teknoloji şirketi iç tahminlerde çatırdıyor ve son çıkacak modeli Honor 20 için yeni alternatif arayışında olduğu belirtiliyor. Ürünün Fransa ve Birleşik Krallık da dâhil olmak üzere 21 Haziran’da Avrupa’nın bazı bölgelerinde satışı başlayacak; fakat adının belirtilmesini istemeyen yöneticiler piyasayı gözlemleyeceklerini ve satışların beklenenden düşük olması halinde siparişlere son vereceklerini belirtti. 

ABD Mayıs ayında Huawei’yi kara listeye alarak işlemlerini sürdürebilmesi için ihtiyacı olan Amerikan parçalarına ve yazılımlarına erişimini engellemişti.

Buna yurt dışındaki tüm akıllı telefonlara güç sağlayan Google Android sistemdeki güncellemeler de dâhil. Söz konusu yazılım olmadan Honor 20 gibi ürünler Google Maps ya da Gmail gibi kritik uygulamaları çalıştıramayacak. Kaynak: Bloomberght

İlginizi Çekebilir

“Çin Globalleşme Yolunda Yalnız Yürümek İstemiyor”

Çin’in kalkınmasına birebir tanıklık etmiş girişimci ve konuşmacı Pascal Coppens küresel l…