Anasayfa Her Yıl 5 Milyon Ağaç Kurtaracak
6 Şubat 2020

Her Yıl 5 Milyon Ağaç Kurtaracak

Kaplumbox Kurucusu Burak Yapar, Kaplumbox ile geri dönüşümlü malzemelerden üretilmiş tekrar kullanılabilen doğa dostu taşınma kutuları üretti. Amacı, Kaplumbox kullanımını sağlayarak, ağaçları kurtarmak.

TAMAMEN TAŞINMAYA özel tasarlanmış dayanıklı, pratik ve çevreci taşınma kutuları olarak öne çıkan Kaplumbox, geri dönüşümlü malzemelerle Türkiye’de üretiliyor. Kaplumbox taşınma kutuları kiralama yöntemi sayesinde tekrar tekrar kullanılabiliyor. Taşınma sırasında meydana gelebilecek hasar riskini minimuma indiriyor. Kaplumbox, özellikle taşınma sürecinde kullanılan karton kolilerin yerine sürdürülebilir bir alternatif sunuyor. Evini ya da ofisini taşımak isteyenler kaplumbox. com internet sitesinden ihtiyaç duydukları kadar Kaplumbox kutusu ve yardımcı paketleme malzemesi siparişi veriyor. Taşınma sonrası Kaplumbox kutuları müşterilerin yeni adreslerinden geri alınıyor.

Girişimci Burak Yapar, 2019’da marka adına etkileyici bir başlangıç yılı yaptıklarını söylüyor ve şöyle devam ediyor: “Kaplumbox’ı tamamen kendi kaynaklarımızla kurduk. Ürünlerin kiralanabileceği ve satın alınabileceği bir internet sitesi oluşturduk. Depolama, dağıtım ve tedarik süreçlerinin lojistik organizasyonunu ayarladık. Çağrı merkezi operasyonlarını hayata geçirdik. Fikrimizi hayata geçirmek için yaptığımız yatırımlar sonucunda başlayabilmemiz 6 ayımızı aldı. Sipariş sayısı arttıkça yatırımlarımızı da artırdık. Ayrıca pazarlama yatırımlarına da başladık. İlk yılımızın sonunda, toplam 10 bin Kaplumbox sağlama hedefimize ulaştık.”

Kaplumbox, Türkiye’de faklı bir ürün ve hizmet sunuyor. İnovatif bir şirket olarak daima taşınma sürecini en kolay hale getirmek amaçlanıyor. Ürün seçeneklerini genişletmek, yardımcı ürünleri artırmak ve farklı Kaplumbox çeşitleri yaratmak için çalışmalar sürüyor. Kaplumbox, geri dönüşümlü malzemelerden üretiliyor. İnsanları karton koli kullanma zorunluluğundan kurtarıyor ve daha fazla ağacın hayatta kalmasını sağlıyor. Kesilmiş ağaçlardan üretilen karton koliler taşınma sırasında satın alınıyor ve taşındıktan sonra çöpe atılıyor. Kaplumbox, bu duruma tamamen son vermeyi hedefliyor.

Türkiye’de taşınmaların üçte biri İstanbul’da gerçekleşiyor. Günlük ortalama 2.000’in üzerinde taşınma olduğu varsayılıyor. Yapar, “İlerleyen yıllarda Avrupa ve Ortadoğu pazarında rol oynamayı hedefliyoruz” diyor. 2020’de ürün çeşitlerinin artırılması, hizmet ağının genişletilmesine devam edilecek. Yapar gelecek dönem hedeflerle ilgili olarak, “2025 yılı beklentimiz her 10 taşınmanın birinin Kaplumbox’la yapılması. Sunduğumuz bu pratik ve çevreci sistemin İstanbul’da günde 200 taşınmada kullanılmasını hedefliyoruz. Ülkenin diğer büyük şehirlerinde de hizmet vermeye başladığımızda senede ortalama 150 bin evle ofis taşımayı bekliyoruz. Her yıl 5 milyon Kaplumbox kullanımıyla on binlerce ağacı kurtarmayı amaçlıyoruz” diyor.

İlginizi Çekebilir

Fortune 500 Türkiye Listesi Devler Ligi İlk Üç