Anasayfa PİYASALAR Global Yatırım Holding,GES Enerji hisselerini satacak
PİYASALAR - 12 Eylül 2014

Global Yatırım Holding,GES Enerji hisselerini satacak

GES Enerji AŞ'de hisse sahibi Global Yatırım Holding, bu hisselerin 35 milyon liraya varan kısmını yıl sonuna kadar satma kararı aldı.

Global Yatırım Holding bağlı ortaklığı GES Enerji AŞ’de sahip olduğu 43.05 milyon lira nominal değerli hissenin en fazla 35 milyon lira nominal değerli bölümünün yıl sonuna kadar satılması kararı aldı.

KAP’a yapılan açıklamada kararın ticaret kanunu ve sermaye piyasası mevzuatına uyum sağlamasını için atıldığı belirtildi.
 
Açıklamada satışın oluşacak talebe göre öncelikle olarak yurtdışında yerleşik uzun vadeli kurumsal yatırımcılara yapılmasının amaçlandığı ifade edilerek ayrıca, “En fazla 10 milyon TL nominal değere kadar olan kısmın, talepte bulunan yönetim kurulu üyeleri ve üst yönetime piyasa fiyatı üzerinden, grubumuzun diğer çalışanlarına piyasa fiyatı üzerinden yüzde 3 iskonto yapılmak suretiyle ve her halükarda 18 ay boyunca elden çıkarmama taahhüdü verilmesi koşulu ile satılmasına” karar verildiği ifade edildi.
 
Şirket yıl sonuna kadar satılmamış hisselerin sermaye azaltılması yoluyla iptal edilmesini değerlendirmek üzere de çalışma başlattığını belirtti.
 
Global Yatırım Holding hisseleri ilk seansı yüzde 0.68 primle 1.47 liradan, BIST-100 endeksi ise yüzde 0.09 artıda kapattı. 

İlginizi Çekebilir

Borsadaki Yabancı Payı Dipte

Pandemi döneminde yabancı satış yaparak borsadaki payını hızla minimize etti. Peki, tekrar…