Anasayfa Global Düşünüp, Krizleri Fırsata Çeviriyor
24 Şubat 2020

Global Düşünüp, Krizleri Fırsata Çeviriyor

Kârlılık, operasyonel kalite ve hız. Silverline Ankastre’nin kendini konumladığı en önemli üç başlık. Ankastre pazarında Silverline, bu stratejilere ek olarak, teknoloji, inovasyon ve sürdürülebilir yaklaşımlarla, global pazarlara kök salıyor.

Yeni nesil akıllı davlumbaz, dünyanın dört bir yanından gelen yabancı ziyaretçileri şaşırtıyor… LED bir ekran üzerinden tablet veya telefon aracılığı ile yönetilebilen davlumbaz, ocak ile senkronize çalışıyor. Sensörler mutfaktaki hava kalitesini ölçüyor, fanı aktive ederek ortamı havalandırıyor. Tüm bunları sesli komut ile yapıyor. Ocak ve davlumbaz uzaktan kontrol edilebiliyor. Anlık bildirimler alınabiliyor, davlumbaza veya ocağa uzaktan bağlanıp, anında müdahale edilebiliyor. Spotify üzerinden kişisel müzik listesinin çalınabildiği, içerisine yüklenen yemek videolarının izlenebildiği tamamen kişiselleşebilen davlumbaz, geleceğin mutfak teknolojisini bugünden yaşatıyor.

Dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen Silverline Ankastre, geleceğin mutfak teknolojisi için uzun bir süredir önemli stratejiler geliştiriyor. Akıllı robotlar, nesnelerin interneti (IOT), big data, bulut çözümleri teknolojisini, iş modeline entegre ediyor. Ar-Ge’ye kesintisiz yatırım yapıyor. Bugün Avrupa’nın ilk 5, dünyanın ise ilk 10 üreticisi arasında yer alıyor. Merzifon’da 49 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 103 bin metrekarelik alanda dünyaya teknoloji üreten marka, dünya markası olma vizyonunu, global pazarlarda öne çıkarıyor

Silverline Ankastre Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mustafa Laçin, “Silverline mutlaka Avrupa’da marka olmalı diyerek yola çıktık. 2019 yılında yüzde 12 TL bazında büyüdük. Son birkaç yıl içinde bulunduğu yeri koruyan markalardan biri olduk. 2019’u en iyilerden biri olarak 507 milyon TL ciro ile gerçekleştirdik” diyor.

Globalleşirken fırsatları önemli başarıya dönüştüren Silverline, bu konuda satış sonrası hizmet, standartların uygulayııcısı olmak ve trendleri yakalamak konusunda başarılı. 2017’de kurulan Ar-Ge merkezi ile yenilikçi ve tasarım gücü yüksek tüketici ve çevre dostu ürünler geliştiriyor. CEO Laçin, “Uzun ömürlü ve enerji tasarrufu yüksek ürünler ve teknolojiler geliştirilmeyi odağımıza aldık. Bu açıdan üretimimizde de ürünlerimizde de çevresel ve teknolojik faktörlere dikkat ediyoruz” diyor. Almanya, Danimarka, Ürdün, Fas, Tunus, Azerbaycan ve Gürcistan pazarlarında ortalama yüzde 10 paya sahip marka, teknoloji ve tasarım devi Almanya davlumbaz pazarında ilk 3’te yer alıyor. Yeni pazar, yeni müşteri hedefi ile ilerleyen markanın rotasında İngiltere, ABD, Afrika, Asya var. Silverline, 2020 ve sonrası için ihracatta ulaşacağı ülke sayısını artırmayı planlıyor.

2020 hedefi, yüzde 25 büyüme ve 635 milyon TL ciro ile dünyada bilinirliğini artırmış bir marka olarak, Silverline’ın neden farklı bir marka olduğunu Laçin şu sözlerle açıklıyor: “140’ın üzerinde ödül aldık ve hepsinde de dizayn, teknoloji, inovasyon konusunda açık ara öndeyiz. Almanya’da  yüzde 10, Danimarka’da  ise yüzde 15 pazar payımızla Avrupa’da kendimizi en iyi şekilde ifade ettiğimizi düşünüyoruz. Ayrıca iyi servis ve satış sonrası hizmetlerdeki başarımız da bizi farklı kılıyor.”

İlginizi Çekebilir

Fortune 500 Türkiye Listesi Devler Ligi İlk Üç