Anasayfa Güncel Haberler Gillette’in 200 dolarlık tıraş bıçağının sırrı
Güncel Haberler - LIFESTYLE - 3 Mayıs 2019

Gillette’in 200 dolarlık tıraş bıçağının sırrı

Gillette’in en yeni tıraş bıçağı ekstra bıçağa ya da daha iyi bir tutuşa sahip değil. Pahalı olmasının nedeni, erkeklere tıraş olurken “sıcak havlu değmiş gibi” hissettirmesi.

Gillette’in sahibi olan tüketici ürünleri devi Procter & Gamble’ın CEO’su Gary Coove süper premium lüks tıraş bıçağının potansiyel pazarından çok umutlu olduğunu söylüyor.

Gillette’in lüks tıraş bıçağının iki kademeli ısınma derecesi var: 43 derece ve 50 derece. Tıraş bıçağı gömülü ısıtıcı sensörler ve aşırı ısınmayı engelleyen güvenlik özellikleri içeriyor.

Gillette lüks tıraş bıçağını sınırlı sayıda web sitesi Indiegogo’da satışa sundu ve bütün tıraş bıçakları bir hafta içinde tükendi.

Gillette şimdi ise tıraş bıçağını kitlesel pazara sunuyor. Isıtmalı tıraş bıçağının bir saniyede ısınan paslanmaz çelik bir çubuğu var. Beş ince bıçağa ve tek bir şarjla altı tıraş yapabilen bir pile sahip. Ayrıca kablosuz şarj düzeneği de mevcut.

Gillette son yıllarda çetin bir rekabetle başa çıkmaya çalışıyor. P&G 2012 ila 2017 yılları arasında erkek tıraş bıçağında ABD’deki pazar payının yüzde 13 civarı gerilediğine tanık oldu. Geçen yıl da Gillette hassas cilde sahip erkekler için SkinGuard’ı lanse etti. (cnnmoney.com/çev: Anahid Hazaryan)

İlginizi Çekebilir

Altın İthalatı Ekimde Yüzde 568 Arttı

Altın ithalatı, geçen ay 2018’in aynı dönemine göre yüzde 568 artarak yaklaşık 21 to…