Anasayfa Güncel Haberler Generica, Novartis’in Fabrikasını Satın Alıyor
Güncel Haberler - 5 Şubat 2020

Generica, Novartis’in Fabrikasını Satın Alıyor

Generica İlaç, Novartis’in Gebze’deki üretim tesisini satın alıyor. Generica İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Alp Karaağaç, “Global kalite standartlarına sahip bu tesiste başta Avrupa olmak üzere birçok ülkeye ihracat yapmayı hedefliyoruz” diyor.

SON iki yıldır ilaç pazarının en hızlı büyüyen şirketlerinden Generica İlaç, Novartis’in Gebze’de bulunan iki üretim tesisinden birini satın alarak ilaç üretimine başlıyor. Generica İlaç hem akut hem de kronik pazarlarda orijinal, eşdeğer ve OTC ilaçlardan oluşan geniş ürün bir portföyüne sahip.  

“TEKNOLOJİ TRANSFERİ”

Generica İlaç Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu Alp Karaağaç, “60 yıldır Türk ilaç sanayi içerisinde yer alan bir ailenin üyesiyiz. Bu satın almayla, pazara yeni eşdeğer ve OTC ürünleri sunmayı hedefliyoruz. Bu satın alma tüm paydaşlarımızın beklentilerini karşılayan ve hatta aşan yüksek kaliteli üretimi de beraberinde getirecek. Biz bu aşamadan sonra fabrika çalışanları ile güzel bir çalışma ortamı içerisinde üretime devam edip, genç nesle iş olanakları da sağlayacağız” diyor. Yeni çalışmalarla Türk ilaç Ar-Ge’sine de önemli değerler katacaklarını vurgulayan Karaağaç sözlerini şöyle tamamlıyor: “Global kalite standartlarına sahip bu tesiste, üretimde sürdürülebilir mükemmelliğe ulaşmayı hedefliyoruz. Başta Avrupa olmak üzere birçok ülke için üretim yapmayı planlıyoruz. Novartis gibi bir dünya lideri ile yapmış olduğumuz bu iş birliğini ve teknoloji transferini,  Türk ilaç sektörü için büyük bir kazanım olarak görüyoruz.”

Novartis Grup Türkiye Başkanı Dr. Altan Demirdere ise “Halen Türkiye’de mevcut dört üretim tesisimizi konsolide ediyor ve ikiye indiriyoruz. Bunu verimliliğimizi artırmak için yapıyoruz. Türkiye’deki tesislerimizde toplam üretimimiz ve ihracatımız önümüzdeki yıllarda da artarak devam edecek. Novartis olarak önceliğimiz hastalarımız, çalışanlarımız ve içinde bulunduğumuz topluma karşı sorumluluklarımızdır” diyor.

İlginizi Çekebilir

Ünlü Otel İflas Etti

Hollanda’nın başkenti Amsterdam yakınlarındaki turistik kasaba Volendam’da bul…