Anasayfa MEDYA Genel yayın yönetmenini yakan parlak fikir!
MEDYA - 13 Ekim 2014

Genel yayın yönetmenini yakan parlak fikir!

Gazete çalışanlarının morallerini yerine getirmek isteyen Amerikalı bir genel yayın yönetmeni öyle bir fikir geliştirdi ki…

66 yaşındaki Bob Stover tam 22 yıldır Florida Today gazetesinin genel yayın yönetmeniydi. Ünlü Gannett medya şirketinin bir yayını olan gazetesi NASA merkezinin de bulunduğu sahil kesimine hitap ediyordu.
 
ABD yazılı basınında yaşanan kriz, her gazetede olduğu gibi Florida Today’de de moralleri yere sermişti. Düşen tirajlar, interente kaptırılan reklam gelirleri; patronların, genel müdürün “eleman sayısını azalt” baskısı…
 
Emektar gazete yöneticisinin aklına moralleri yükseltmek için bir fikir geldi. Muhabirler turta pişirecek ve gazetenin diğer çalışanlarına ikram edecekti. Genel yayın yönetmeni bulduğu fikirden memnundu. Bu parlak fikri gazetede ev ortamı oluşturacak, çalışanlar birbirine kenetlenecekti.
 
Stover, 8 Ekim’de yazıişlerini her zamanki toplantı masasına çağırdı. Fikrini tatlı tatlı anlattı. Otoritesinden mi ve yoksa fikrinin parlaklığından mı bilinmiyor ama önerisi kabul gördü. Tam etkinliğin zamanlamasını konuşuyorlardı ki, gazetenin genel müdürü Stover’ı odasına çağırdı.
 
Biraz sonra odadan bağırışmalar gelmeye başladı. Bu sırada bir muhabir yakınındaki arkadaşına “Bak göreceksin, birazdan istifa edip gidecek” diyordu.
 
İlerleyen saatlerde Stover’dan beklenen tweet geldi. “22 muhteşem yıldan sonra Florida Today Genel Yayın Yönetmenliği’nden istifa ediyorum. Sevgili çalışma arkadaşlarımın yaptıkları güzel işlerin devamını diliyorum.”
 
Stover’ın ardından çok ağlayan oldu. Kimse neden kovulduğunu hala tam olarak bilmiyor. Bilenler de sır vermiyor.

İlginizi Çekebilir

Ünlü Otel İflas Etti

Hollanda’nın başkenti Amsterdam yakınlarındaki turistik kasaba Volendam’da bul…