Anasayfa Güncel Haberler “Fortnite”tan 40 milyon dolar ödüllü yarışma
Güncel Haberler - TEKNOLOJİ - 15 Nisan 2019

“Fortnite”tan 40 milyon dolar ödüllü yarışma

Fenomen video oyunu Fortnite’ın yayıncısı Epic Games cumartesi itibariyle tarihe geçecek büyüklükteki e-spor yarışmasını lanse etti. “Fortnite”ın başarısına eşdeğer devasa turnuva dünya çapında gerçekleşiyor.

Üç ay sürecek maratonun büyük finali ise US Open tenis turnuvasının düzenlendiği Arthur-Ashe stadında yapılacak. Turnuvanın ödülü de göz kamaştırıcı: 2018 yılında 3 milyar dolar kâr elde eden Epic Games, yarışma boyunca oyunculara 40 milyon dolar dağıtacak. Bu da şimdiye kadar bir e-spor turnuvasında kaydedilen en büyük tahsisat. Daha önceki rekor ise geçen yıl Ağustos ayında katılımcılara 25 milyon dolar ödeyen “Dotha 2” e-spor turnuvasına ait.

Tüm dünyada en az 13 yaşındaki oyunculara açık olan oyunun 13 Nisan ila 16 Haziran arasındaki değerlendirme evreleri başlı başına bir olay olarak nitelendiriliyor. Her hafta on binlerce oyuncu “Battle Royale” tarzında karşılaşacak. Aynı kartta buluşan 100 oyuncunun son kişi kalana kadar ölümüne yarışması Fortnite’ın başarısının sırrı olarak tanımlanıyor. Oyunun 28 Temmuz’daki finalinde en iyi “Fortnite” oyuncusu 3 milyon dolarlık bir ödül kazanacak. (LES ECHOS/çev: Anahid Hazaryan)

İlginizi Çekebilir

Otonom Araçlar Neden Bu Kadar Önemli ?

Fortune Türkiye’nin düzenlemiş olduğu 40 Yaş Altı 40 etkinliğinde konuşan Cem Boyner…