Anasayfa İŞ DÜNYASI Ford’un eski CEO’su Google’a katıldı
İŞ DÜNYASI - 15 Temmuz 2014

Ford’un eski CEO’su Google’a katıldı

Arama motoru devi Google, Ford Motor'un eski CEO'su Alan Mulally'nin yönetim kurulu üyeliğine getirildiğini açıkladı.

Amerikan otomotiv endüstrisinin en önemli profesyonellerinden birini yönetim kurulan alan Google, şoförsüz otomobil konusunda ne kadar ciddi olduğunu gösterdi. Arama motoru devi Google, Salı günü Ford Motor’un eski CEO’su Alan Mulally’nin yönetim kurulu üyeliğine getirildiğini açıkladı. Ford Motor’dan geçen ay ayrılan Mulally, tam 8 yıldır bu dev oto şirketinin CEO’luğunu yürütüyordu. Mulally, 2008 krizinden çıkış politikalarıyla takdir toplamıştı.
 
Google, halen kullanılan otomobillerdekinden çok farklı detayları olan insansız araç üretme planları yapıyor. Google, iki kişinen yolculuk edebildiği ve en yüksek hızı saatte yaklaşık 45 kilometre olan bir prototip aracın videosunu kamuoyluyla paylaşmıştı.
 
Google, iki yıl önce de Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği Kurumu’nun ikinci adamını trasfer ederek, şoförsüz araç projesinin güvenlik biriminin başına getirmişti. Mulally’nin de Google’a katılması, şirketin bu projede çok ciddi olduğunu ortaya koydu.
 
Google CEO’su Larry Page konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Alan, işhayatı ve teknoloji konusundaki zengin deneyimiyle birlikte bize katıldı” dedi. Mulally ise “Kendini insan hayatını iyileştirmeye adayan ikonik bir şirkette görev almak benim için onur” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Büyük Şirketlerde Seyahat Yasağı

Koronavirüs paniği iş dünyasını da etkilerken, küresel çaptaki şirketler personelinin yaba…