Anasayfa Güncel Haberler Fitch İngiltere’yi negatif izlemeye aldı
Güncel Haberler - PİYASALAR - 21 Şubat 2019

Fitch İngiltere’yi negatif izlemeye aldı

Fitch Ratings, İngiltere’nin “AA” seviyesindeki kredi notunu negatif izlemeye aldığını açıkladı

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, İngiltere’nin uzun vadeli yabancı para cinsinden ve yerel para cinsinden “AA” olan kredi notunu negatif izlemeye (RWN) aldığını açıkladı.

Fitch tarafından Perşembe günü erken saatte yayınlanan açıklamada Brexit sürecinde artan belirsizliğe ve artan “anlaşmasız Brexit” riskine dikkat çekildi.

Avrupa Birliği’nden (AB) anlaşmasız bir şekilde ayrılmanın İngiltere’nin ekonomik ve ticari gücünü -en azından kısa vadede- önemli ölçüde olumsuz etkileyeceğini düşünen kredi derecelendirme kuruluşu, hükümet tarafından ya da iki veya çok taraflı önlemlerle azaltılabilecek bu olumsuz etkilerin ne boyutta olacağının da belirsiz olduğunu ifade etti. Fitch, anlaşmasız Brexit ihtimalinin arttığını düşünüyor.

Fitch Ratings’in İngiltere ülke notu için planladığı bir sonraki değerlendirme tarihi 26 Nisan 2019. Kurum, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkış sürecine ilişkin gelişmelerle birlikte bu yılın ilk yarısında negatif izlemeyi çözüme kavuşturmaya çalışacağını belirtti.

İlginizi Çekebilir

Amerikalı Milyarder David Koch Öldü

Amerikalı milyarder, sanayici, hayırsever, politik aktivist David Koch 79 yaşında hayata v…