Anasayfa Güncel Haberler Fintech’te Milyar Dolarlık Satın Almalar Yolda
Güncel Haberler - 10 Eylül 2019

Fintech’te Milyar Dolarlık Satın Almalar Yolda

KPMG’nin hazırladığı bu yılın ilk ‘Pulse of Fintech’ raporu yayımlandı. Raporu göre, 2019’un ilk yarısında küresel fintech yatırımları azaldı. Buna karşın yılın ikinci yarısında toplamda 80 milyar doları aşan büyük birleşme&satın alma anlaşmalarına imza atılması bekleniyor.

Uluslararası danışmanlık, vergi ve denetim firması KPMG’nin yılda iki kez hazırladığı ‘Pulse of Fintech’in ilk araştırmasına göre 2019’un ikinci yarısı büyük birleşme & satın alma anlaşmalarına sahne olacak.

Küresel fintech sektöründeki temel trendleri ve işlemleri inceleyerek genel bir bakış sunan araştırmaya göre fintech yatırımları yılın ilk yarısında ABD, Kanada ve Latin Amerika’da güçlü seyrederken Asya’da sert düşüş gösterdi.

Geleceğin anahtarı veride

KPMG Türkiye’den Sinem Cantürk, “Açık bankacılık da tıpkı makine öğrenimi ve yapay zeka teknolojilerinde olduğu gibi fintech yatırımları açısından önemli fırsat sunuyor” diye konuştu. Cantürk, wealthtech ve proptech gibi sektörlerde büyüme gözlemlediklerini belirtirken, büyük teknoloji firmalarının ‘derin’ müşteri verilerinden yola çıkarak finansal hizmetler alanında daha fazla büyümenin yollarını aradıklarının altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Gazprom, Yunanistan ile 2030’a Kadar Kontrat İmzaladı

Rus enerji şirketi Gazprom’un Yunan Mytilineos Şirketler Grubu ile Yunanistan’a 2030’a kad…