Anasayfa Güncel Haberler Ferit Şahenk otellerini satmak için görüşüyor
Güncel Haberler - TÜRKİYE - 15 Ocak 2019

Ferit Şahenk otellerini satmak için görüşüyor

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk’in, lüks otellerinden bazılarını satmak için Dubai Holding ile görüşmelerde bulunduğu öne sürüldü

Bloomberg News’in konuyla ilgili bilgiye sahip kişilere dayandırdığı haber göre Ferit Şahenk, borç yeniden yapılandırmanın bir parçası olarak Avrupa’nın en ünlü lüks otellerinden bazılarını satmak için Dubai’li bir kamu yatırım şirketiyle görüşmelerde bulunuyor.

Ajansın adını vermediği kaynaklar görüşmelerin İtalya’daki tarihi Capri Palace, Roma’daki Aldrovandi Villa Borghese ve İstanbul’da Grand Hyatt’ı da kapsadığını söyledi.

Bir kaynak, Dubai Holding’in Capri Palace ve Aldrovandi üzerinde dikkatle çalıştığını belirtti. Kaynak, Dubai’deki üç ana devlet holdingden biri olan şirketin, otelleri işletecek olan Jumeirah Group’un sahibi olduğunu söyledi.

Haberde Doğuş Holding A.Ş’nin yorum yapmaktan kaçındığı belirtildi. Şeyh Mohammed bin Rashid Al Maktum tarafından kontrol edilen Dubai Holding’in sözcüsü de, yorum taleplerine cevap vermedi. (finansgundem) 

İlginizi Çekebilir

Türkiye Ekonomisi Son Çeyrekte Yüzde 6 Büyüdü

Türkiye ekonomisi 2019’da yüzde 0,9, geçen yılın son çeyreğinde yüzde 6 büyüdü. Türk…