Anasayfa Güncel Haberler Faizsiz Özel Sağlık Sigortası
Güncel Haberler - 11 Mart 2020

Faizsiz Özel Sağlık Sigortası

Katılım Emeklilik, “Katılım Sağlık” markasıyla, Türkiye’nin ilk yüzde yüz faizsiz, özel sağlık sigortasını başlatıyor. Fon büyüklüğü 2.4 milyar TL’ye ulaşan şirketin 160 bin aktif sigorta, 671 bin BES ve OKS sözleşmeleri bulunuyor

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Faiz hassasiyeti olanların özel sağlık sigortası ihtiyaçlarını karşılamak üzere portföyümüze Katılım Sağlık markamızı ekledik. Sağlık sigortalarının büyümesi ve derinleşmesine desteğimiz yeni markamız ile artarak devam edecek” diyor. Faizsiz BES ve katılım sigortacılığı markası Katılım Emeklilik, faizsiz sağlık sigortası ürünlerine gösterilen ilgi karşısında yeni bir stratejik konumlandırma gerçekleştirdi. Katılım Emeklilik’in sağlık ürünleri Katılım Sağlık markası altında toplanırken, ikinci adım olarak da Türkiye’nin ilk ve tek yüzde 100 faizsiz özel sağlık sigortası hayata geçti.

PAZAR YÜZDE 54 BÜYÜDÜ

“Emeklilik” ve “Hayat” kategorilerinin yanına sağlığı da ekleyerek yeni bir yapı kurduklarını belirten Sincek, “Tüm sağlık ürünlerimizi bu çatı altında toplarken Katılım Sağlık markamız altında hazırladığımız özel grup sağlık sigortamızı da kısa bir dönem önce satışa sunduk. Böylece Türkiye’nin ilk ve tek katılım esaslı özel sağlık sigortasını hayata geçirmiş olduk” diyor. Katılım Sağlık’a özel ve güçlü bir ekip kurduklarını vurgulayan Sincek, “İçerde yapılanmamızı güçlendirirken sahada da anlaşmalı kurum sayımızı sürekli arttırarak kapsama alanımızı genişletiyoruz. Kısacası sağlıkta büyümemizi güçlü bir atılımla sürdürüyoruz. Çünkü bu yıl ekonomik toparlanmayla birlikte sektöre olan talebin artacağını öngörüyoruz. Özellikle faizsiz tarafta başta sağlık olmak üzere hayata dokunan ürünlerimizin artmasıyla büyüme katlanacak” diyor. Katılım sigortacılığı 2019 yılında yüzde 54 büyüyerek 3.5 milyar TL prim üretti. 2020’ye hızlı bir başlangıç yapan katılım sigortacılığı büyüme ivmesini sürdürüyor” diyor.  

FON BÜYÜKLÜĞÜ 2.4 MİLYAR TL

Katılım Emeklilik olarak eğitimden sağlığa kadar geniş bir yelpazede katılım sigortacılığında faaliyet gösterdiklerini belirten Sincek, “Geçtiğimiz yıllarda sunduğumuz Yabancı Sağlık Sigortası, Seyahat Sağlık Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünlerimiz teveccühle karşılandı. Özellikle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünümüz ile Türkiye’nin dört yanındaki 500’ün üzerinde anlaşmalı hastanede, SGK’lı vatandaşlarımızın katılım payı ödemeden hizmet alabilmesini sağlıyoruz. 2019’da sağlık branşı faaliyetlerimiz kapsamında 5 milyon 300 bin TL brüt prim üretimi gerçekleştirdik. Son iki yıldır umre ve hacca giden vatandaşlarımızı biz sigortalıyoruz. Katılım Sağlık markamızla da 2020’ye adımızı yazdırmayı ve sektörde önemli bir hareketlenme gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki yıllarda katılım sigortacılığının lideri olarak tüm sektörün de büyük oyuncularından biri olma yönünde hedeflerimizi revize ettik. Yılın başından itibaren de 2.4 milyar TL fon büyüklüğüne; 160 bin aktif sigorta sözleşmesine 671 bin BES ve OKS sözleşmesine ulaştık. Başta altın ve döviz olmak üzere 13 faizsiz fonumuzla halkımıza kazandırmaya devam ediyoruz” diyor.  

İlginizi Çekebilir

Havada Türk Alman Ortaklığı

Alman turizm şirketi Aerticket, Türk uçak bileti satış şirketi BiletBank ile ortak oldu. 3…