Anasayfa TÜRKİYE EPDK ile GAZBİR iştiare toplantısı düzenleyecek
TÜRKİYE - 3 Şubat 2015

EPDK ile GAZBİR iştiare toplantısı düzenleyecek

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ile Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) her ay istişare toplantısı düzenleyecek.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Doğalgaz Piyasası Dairesi Başkanlığı ile Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR), sektörel sorunlara çözüm önerileri oluşturmak üzere her ay istişare toplantısı düzenleyecek.

GAZBİR’den yapılan yazılı açıklamaya göre, EPDK Doğalgaz Piyasası Dairesi Başkanı İsmail Karahan ve beraberindeki grup başkanlarından oluşan heyet, GAZBİR Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Sılkım ve Dernek Müdürü Cem Önal’ı ziyaret etti. Ziyaretteinde, doğalgaz dağıtım sektörünü ilgilendiren güncel konular değerlendirildi.

Karahan görüşmede, doğalgaz dağıtım faaliyeti açısından ilerleyen dönemde sonuçlandırılması gereken birçok konu olduğunu vurguladı.

Sılkım da GAZBİR’in Türkiye’nin 75 ilini kapsayan 69 dağıtım bölgesinde tüketicilere doğalgaz sunan dağıtım şirketlerinin çatı kuruluşu konumunda olduğunu belirtti.

Görüşmede, 2015 yılında her ay düzenlenecek istişare toplantılarıyla EPDK ve GAZBİR’in sektörün sorunları için çözüm önerileri oluşturmasına karar verildi.

İlginizi Çekebilir

Amerikalı Milyarder David Koch Öldü

Amerikalı milyarder, sanayici, hayırsever, politik aktivist David Koch 79 yaşında hayata v…