Anasayfa Foto Galeri Dünyanın en ucuz tatil rotaları
Foto Galeri - LIFESTYLE - 10 Eylül 2019

Dünyanın en ucuz tatil rotaları

Havaalanı ulaşımı internet sitesi Hoppa dünyanın en ucuz tatil rotalarını sıraladı. Hoppa sıralamasını yaparken bir gün içinde otelden yeme içmeye tüm giderleri göz önüne alarak belirledi. İşte dünyanın en ucuz tatil 19 tatil rotası.

1- UKRAYNA

Başkenti Kiev olan Ukrayna, hem ucuz hem de eğlencenin yeni merkezi sayılan ülkelerden biri. Lviv, Kiev ve Odessa adlı şehirler, görmeniz gerekenler arasında. Bu ülkede geceliği 50 liraya bir otalde kalabilir, 30 liraya çok güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

2- LAOS

Başkenti Vientiane olan bu ülke Türkiye’ye gerçekten çok uzak bir ülke. Tüm zorlukları aşıp gittiğiniz zaman sizi harikalar bekliyor olacak. Bu ülkede günlük 25 dolara çok güzel bir gün geçirebilirsiniz.

3- KAMBOÇYA

Dünyanın en ucuz ülkelerinden biri olan bu ülke hesaplı tatil yapmak isteyenlerin mutlaka görmesi gereken bir yer. En ucuz tatil araması yapanlara özel olarak açıklıyoruz: Lüks bir otelde gecelik konaklamanın fiyatı 4 dolar.

4- HİNDİSTAN

Yaptığı filmlerle yakından tanıdığımız, gizemlerle dolu ülke Hindistan. Başkenti Delhi olan bu ülkede çok çok ucuza tatil yapabilirsiniz. Çok sayıda doğal güzelliği ve tarihi mekanı olan bu ülkede güzel bir akşam yemeğini 3 dolara yiyebilirsiniz.

5- VİETNAM

Güneydoğu Asya ülkelerinin en güzellerinden, muhteşem doğasıyla herkesi kendisine hayran bırakan ülke: Vietnam. Biyo çeşitlilik açısından gözlerinize inanmayacağınız güzellikler sunan bu ülkede tatil yapmak gerçekten çok ucuz. Her şey dahil en ucuz tatil yerleri tutkunlarından, doğa tatili sevenlere, uygun fiyatlı yurtdışı tatil arayanlara… hemen herkesi tatmin edebilecek bir ülke Vietnam. Bu ülkede de çok güzel bir akşam yemeği için gözden çıkarmanız gereken para 3-4 dolar.

6- NEPAL

Başkenti Kathmandu olan Nepal  ucuz ülkeler sıralamasının en üstünde yer alıyor. Bu ülkede günlük 3 dolara güzel bir yemek yiyebilir 4 dolara güzel bir otelde konaklayabilirsiniz. Mistik havası sizi saracak olan Nepal’de tatil yapmanın tadını doyasıya hissedeceksiniz.

7- MYANMAR

Çok ucuz ve büyük bir ülke olan Myanmar, Güneydoğu Asya’nın en büyük ikinci ülkesidir. Tapınakları ve farklı kültürleri ile görülmeye değer bir yer olan bu ülkede günlük 25 dolar harcamayla rahatlıkla tatil yapabilirsiniz.

8- NİKARAGUA

Orta Amerika’nın en büyük ülkesi olan Nikaragua, aynı zamanda da en fakir ülkesi olarak biliniyor. Ekonomisi çok kötü olan bu ülke, başka ülkelerden gelenler için oldukça uygun imkanlar sunuyor.

9- ENDONEZYA

Binlerce adaya sahip olan Endonezya, ucuz tatil rotalarının en çok tercih edilen duraklarından biri. Yeme, içme, konaklama, gezmek dahil hemen her şeyi günlük 30 dolara kapatabilirsiniz.

10- SRİ LANKA

Bir ada ülkesi olan Sri Lanka, tapınakları, ormanları, doğal güzellikleri ile büyüleyici bir ülke. Çok sayıda dini ve kültürü bir arada barındıran bu ülkeye görmeye değer. Sri Lanka’da bir günlük konaklama, yeme, ime, gezme size en çok 30 dolara mal olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Borsadaki Yabancı Payı Dipte

Pandemi döneminde yabancı satış yaparak borsadaki payını hızla minimize etti. Peki, tekrar…