Anasayfa İŞ DÜNYASI Dünyagöz 150 milyonluk tahvil sattı
İŞ DÜNYASI - 26 Ağustos 2014

Dünyagöz 150 milyonluk tahvil sattı

2015 yılında halka açılmayı planlayan Dünyagöz Hastaneler Grubu, 150 milyon TL’lik tahvil sattı.

Dünyagöz Hastaneler Grubu’ nun, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 200 milyon TL’lik tahvil ihracı onaylandı. Gerçekleşen 150 milyon TL’lik tahvil ihracına 200 milyon TL’nin üzerinde talep alan Dünyagöz, 2015 yılında planladığı halka arz öncesi dikkat çekti. Dünyagöz Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, tahvillerin yüzde 90’ını kurumsal yatırımcıların, yüzde 10’unu ise bireysel yatırımcıların aldığını ifade etti. Ayrıca, Eray Kapıcıoğlu şunları da sözlerine ilave etti: “Üç yıllık tahvil ihraç ettik. İki ayaklı bir tahvil ihracı modeli izledik. Tahvillerin 64 milyon liralık bölümü iki yıl vadeli ve 86 milyonluk bölümü ise üç yıl vadeli. Üç ayda bir kupon ödemeli olan tahvilin üç yıl vadeli olan 86 milyon liralık bölümünün hazine faizi +4.75 puan,  iki yıllık olan bölümünün hazine faizi ise + 3.75 puan. Sağlık sektöründe daha önce üç yıllık tahvil ihracı olmamıştı. Gördüğümüz talep bizim için çok sevindirici.  Elde ettiğimiz 150 milyon TL’nin yaklaşık yüzde 50’siyle Dünyagöz’ün rotatif kredilerinin kapatacağız. Geri kalan kısmını ise yeni hastane yatırımlarımız için kullanacağız.”
 
Başarılı bir prova yaptık 
Eray Kapıcıoğlu, 2015 yılında halka arzı hedeflediklerini planladıklarını vurgulayarak şu ifadeleri kullandı: “Tahvil ihracı bizim için halka arz öncesi güzel bir prova oldu. Uzunca bir süredir halka arz için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Aldığımız talepler, halka arz öncesi bizi hem gururlandırdı hem de doğru bir yolda olduğumuzun sinyallerini verdi.”
 
2014 sonunda 11 yeni hastane 
Eray Kapıcıoğlu, yeni yatırım hedefleriyle Avrupa’nın göz alanında uzmanlaşmış en büyük hastaneler grubu olduğunu vurguladığı Dünyagöz’ün daha da büyüyeceğini ön gördü.
 
Eray Kapıcıoğlu yeni yatırımlarıyla ilgili şöyle söyledi:  “Dünyagöz Hastaneler Grubu olarak, şu an Türkiye’de 9 ayrı ilde, toplam 16 ayrı noktada; yurtdışında ise Hollanda, Almanya, İngiltere, Gürcistan, Belçika’da bulunan 6 ayrı noktada hizmet veriyoruz. Bu yıl bitmeden Ankara Sincan, Ankara Çayyolu, İstanbul Sultanbeyli, İstanbul Bağcılar, Sakarya, Azerbaycan, Erbil, Gaziantep, Çorlu, Konya ve Erzincan’da Dünyagöz Hastanelerini hizmete açacağız. Bu yıl bitmeden yurt dışında da Bakü ve Erbil’de yeni hastanelerimizi açacağız. 2015 yılında yurt dışında; Almanya’da ikinci, Londra ve Moskova’daki ilk Dünyagözleri açmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra yurt içinde de İstanbul Küçükçekmece, İstanbul Ümraniye, İstanbul Beylikdüzü, Kayseri, Adana, Urfa ve İzmir’de Dünyagöz Hastaneleri’ni hizmete sokmayı planlıyoruz.”  

İlginizi Çekebilir

Dünyaca Ünlü Yıldızlar, GCC Kupası Ve FIFA Dünya Kupası Esnasında Doha’da Performans Sergileyecekler

Dünyaca ünlü süperstar Katy Perry, efsanevi müzik grubu Maroon 5, uluslararası Latin müzik…