Anasayfa Güncel Haberler Dijital Şirkete Geçisin En Kolay Yolu
Güncel Haberler - 17 Ocak 2020

Dijital Şirkete Geçisin En Kolay Yolu

Yemek kartı pazarının en köklü oyuncularından Multinet Up, teknoloji ve startup yatırımlarının ardından Türkiye’nin en büyük fintech grubu olma yolunda ilerliyor.

 

TEKNOLOJİ İHRAÇ EDİYOR

Multinet Up’ın CEO’su Demirhan Şener, yeni dönemde yatırımlarının artarak devam edeceğini belirtiyor. Şirket, 200 binin üzerinde kuruma ve 2 milyon kart kullanıcısına sahip. Şirketin üç ana faaliyet alanı var. Çalışanlara bağlı giderler yönetiminde; yemek kartı, akaryakıt, esnek yan haklar, ödüllendirme, seyahat, konaklama ve araç kiralama çözümleri sunuyor. Çalışanlara bağlı olmayan giderler yönetiminde toplu satın alma gücü ile KOBİ ve mikro işletmelerin hemen hemen tüm operasyonel giderlerini yönetmelerini sağlıyor. Son olarak işletmelere sanal ödeme altyapısı sunan iPara şirketi ile finansal servisler alanında faaliyet gösteriyor. “2012 yılında yatırımlarımızı teknoloji ve dijitalleşmeye yönlendirerek IT birimimizi güçlendirdik” diyen Şener sözlerini şöyle sürdürüyor: “2016’da IT birimimizi iştirakimiz haline getirdik ve teknoloji şirketimiz inventiv’i kurduk. inventiv, bugün kartlı-kartsız ödeme yönetimi, siber güvenlik, mobil ödeme ve mobil uygulama çözümleri olmak üzere üç alanda faaliyet gösteriyor. inventiv sadece Multinet Up grubuna hizmet vermiyor, yurtdışına teknolojik servislerini de ihraç ediyor. Bu ihracatın yanı sıra Multinet Up olarak çalışana bağlı olmayan giderler yönetimi iş modelimizi iştiraki olduğumuz Fransız Up Group’un faaliyet alanına dahil etmiş bulunuyoruz.”

DİJİTAL ÜRÜNLER, HİZMETLER

Multinet Up, aslında yeni dönemde müşterilerinin tüm yaşam döngüsünü tamamen dijitalleştiriyor. Şirket, müşterileriyle online sözleşme yapıyor. Tüm operasyonel işlemlerini self servis platformlarımız üzerinden gerçekleştiriyor ve rapor alabiliyorlar. Kart kullanıcıları mobil cüzdan MultiPay ile mobil ödeme yapabiliyor ve tüm işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Üye iş yerleri, sadakat sistemi üzerinden kendi kampanyalarını oluşturabiliyor. m-POS çözümü MultiPOS ile ödemelerini cep telefonlarından alabiliyorlar. Günümüzde her şirketin birden fazla ekosistem içinde yer aldığını ifade eden Şener, “Eşyaların, insanların, süreçlerin dijital olarak bağlandığı günümüzde farkında olarak veya olmayarak çeşitli ekosistemlerde yer alıyoruz. Ödeme dünyasında rol alan bir oyuncu olarak BKM Fintech Ekosistem Haritası’nda özel bir yerde bulunuyoruz. Bu haritada 3 yıldır banka dışı ödeme sistemine sahip tek şirketiz” diyor.

İlginizi Çekebilir

Üçüncü Taraf Finansmanı, Türk Şirketleri Arasında Yaygınlaşacak

Hukukun finans ile birleşiminden doğan üçüncü taraf finansmanı, bir inovasyon olarak nitel…