Anasayfa LIFESTYLE Cehennem sinemaya uyarlanıyor
LIFESTYLE - 28 Ağustos 2014

Cehennem sinemaya uyarlanıyor

Dan Brown’ın “Cehennem” romanının sinema versiyonunun yapımcılığını üstlenen Sony Pictures ve Imagine Entertainment filmin kadrosunu açıkladı.

Dan Brown’ın tüm dünyada çok konuşulan son kitabı Cehennem sinemaya uyarlanıyor. Romanın sinema versiyonunun yapımcılığını üstlenen Sony Pictures ve Imagine Entertainment de filmin kadrosunu açıkladı.

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon karakterine Tom Hanks’in hayat vereceği filmin yönetmenliğini Ron Howard, yapımcılığını ise Brian Grazer üstleniyor. Çekimlerine nisan ayında Floransa’da başlanacak. Filmin İstanbul’da geçen sahnelerinin ne zaman çekileceği ise henüz belli değil.
 
Simgebilim Profesörü Robert Langdon başından vurulmuş bir halde hastane odasında gözlerini açar. Ne buraya nasıl geldiğini ne de nasıl vurulduğunu hatırlamaktadır. Camdan gördüğü manzara karşısında altüst olan profesör, evinden binlerce kilometre uzakta, Floransa’da olduğunu anlar. Simgebilim profesörü kendini bir anda ipuçlarını Dante’nin cehenneminde bularak çözmesi gereken korkunç bir senaryonun içinde bulur. Floransa’nın dar sokaklarından Venedik’in muazzam bazilikalarına uzanan semboller zinciri Langdon’ı insanlık tarihini sonsuza dek değiştirebilecek bir mekâna sürükler.Burası üç imparatorluğun merkezi olmuş İstanbul’dur. Ve bu şehirde ya insanlık tarihi baştan sona yeniden yazılacak ya da bunu yazacak hiç kimse kalmayacaktır…
 
 

İlginizi Çekebilir

Türk Oyun Şirketi Rollic Satıldı

Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga Türk oyun firması olan Rollic’i 168 milyon dol…