Anasayfa İŞ DÜNYASI Cardsmart Bosphorus dünyanın en iyi finans gurularını ağırladı
İŞ DÜNYASI - 15 Ekim 2015

Cardsmart Bosphorus dünyanın en iyi finans gurularını ağırladı

CardSmart Bosphorus bu yıl dünyanın en iyi finans guruları Brett King ve Robert Courtneidge’i Türk finans sektörü ile buluşturdu.

Ödeme dünyasındaki yenilikçi teknolojilerin paylaşıldığı ve 2009’dan beri Cardtek’in düzenlediği CardSmart Bosphorus zirvesi, Steigenberger Maslak İstanbul Hotel’de gerçekleşti. Geleceğin ödeme dünyasını “Transactions of Future” ana teması ile ele alan zirveye 14 ülkeden, 800’ün üzerinde temsilci katıldı. Geleceğin akıllı ödeme sistemlerinin ve dijital mobil tabanlı uygulamalarının tartışıldığı etkinlikte, yenilikçi teknolojilerle bütünleşen finansal hizmetler, değişen tüketici davranışları ve online güvenli satış, ödeme işlemleri, sektörün lider isimleri tarafından masaya yatırıldı.
 
CardSmart Bosphorus’un açılış konuşmasını yapan Cardtek Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Nil Sarıgöllü ödeme sistemlerinin günümüzde tüketici davranışlarına göre şekillendiğini belirtti. Konuşmasında teknoloji ve insan olgusuna değinen Sarıgöllü;
 
“Çözüm üretiyoruz, yeni sistemlere adapte ediyoruz, yeni sistemler geliştiriyoruz, ödeme sistemlerinin oyuncuları olarak hep birlikte her an her yerden daha güvenli ödeme yapabilmek için çalışıyoruz.  Teknoloji hızla değişiyor, yıllar öncesinde manyetik bantlı kartlar ile alışveriş yaparken bugün saatimizle taksitli alışveriş yapıyor, uzun ve karmaşık kişi doğrulama çözümlerini artık biyometri ile bir parmak izine kadar indirgeyebiliyoruz.  Önümüzdeki 10 yıla damgasını vuracak teknolojileri, ödeme sistemlerinin paydaşları olarak  hep birlikte geliştireceğiz.  Cardtek olarak  %75’i mühendis olan 385 kişilik kadromuz ile  450 proje tamamladık, 25 ödül kazandık ve  dünyada 21 ilk olan  projeye imza attık, CardSmart Bosphorus’ta  sektörün bugününün ve geleceğinin stratejilerinin şekillenmesine katkı sağlıyoruz.” dedi.
 
BİR SONRAKİ BÜYÜK DEĞİŞİM DENEYİM TASARIMI VE YAPAY ZEKA 
Bu yıl 7.si düzenlenen CardSmart Bosphorus’a ödeme sistemleri sektörünün iki efsane ismi katıldı. 
Zirvede konuşan, Finans gurusu ve strateji danışmanı, Amazon’un en çok satan yazarlarından fütürist,  The Voice of America radyo kanalı “Breaking Bank” programının yapımcısı ve sunucusu, American Banker’s Innovator of the Year” ödülü sahibi ve mobil ödemeleri bankacılık altyapısına entegre eden ve “oyunlaştırma” tabanlı para yönetimi sistemini içeren, indirilebilir banka hesabı Moven uygulamasının yaratıcısı olan Brett King önümüzdeki on yıla damgasını vuracak trendleri, inovasyonları ve teknolojileri irdelerken,  gelişim sürecinin önünü tıkayan temel sorunları zirvede paylaşarak, değişen tüketici davranışlarındaki dönüşüm hakkında önemli ipuçları verdi. King; önümüzdeki 10 yıl içerisinde plastik kartların hayatımızdan çıkacağını ve ödemelerin akıllı telefonlarla yapılacağını öngördü.
 
14.000 YILLIK ÖDEME PARADİGMASININ SONU MU GELİYOR? 
CardSmart Bosphorus zirvesinde sunum yapan bir diğer efsane isim, Prepaid International Forum’un Kurucu Ortağı, kartlı ödemeler Başkanı, e-para alanındaki bilgisi ve tecrübesi  ile dünya çapında finansal konularda adını duyurmuş Robert Courtneidge, ödeme paradigmasının önümüzdeki 1000 yılını etkileyebilecek köklü değişimleri, etkileşimleri ve öngörüleri paylaştı. Ödeme sistemlerindeki değişimin alışılageldik düzeni alt üst edebileceğini belirten Courtneidge, bu değişim sürecinin bireyler ve kurumlar olarak üzerimizde yaratabileceği potansiyel etkiler ve ortaya çıkabilecek yeni trendler hakkındaki görüşlerini belirterek yaklaşmakta olan değişime hazırlıklı olunmasına rehberlik edecek bilgiler verdi.
 
CardSmart Bosphorus’ta bu yıl Oracle, MasterCard, UITP, Gemalto, Locke Lord, Visa, NXP ve Yapi Kredi’den üst düzey yöneticiler de sunum yaptı. 

İlginizi Çekebilir

İsfanbul Tema Park, Kapılarını Açtı

Türkiye’nin dünya standartlarındaki ilk tema parkı İsfanbul, kapılarını eğlence severlere …