Anasayfa Güncel Haberler BSH Grubu’nun CEO’su, Uwe Raschke Oldu
Güncel Haberler - 2 Temmuz 2019

BSH Grubu’nun CEO’su, Uwe Raschke Oldu

2013 yılından beri CEO olarak görev yaptığı BSH Grubu’ndan ayrılan Dr. Karsten Ottenberg’in görevini Uwe Raschke devraldı.

2013 yılından bu yana BSH Grubu CEO’su olarak görev yapan Dr. Karsten Ottenberg, 30 Haziran 2019 tarihi itibarıyla kişisel nedenlerle görevini Uwe Raschke’ e devretti.  Uwe Raschke, BSH Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmasından sonra da Robert Bosch GmbH Yönetim Kurulu üyesi olarak kalmaya devam edecek. Bu görevi ile Raschke, BSH’nin yanı sıra Robert Bosch Power Tools GmbH’yı da içeren Bosch Ticaret Sektörü Tüketici Malları’ndan sorumlu olacak. Bunlara ek olarak Raschke, grubun Avrupa ve Afrika’daki faaliyetlerinin koordinasyonunu da yürütecek.

Şirketi daha ileriye taşımak üzere önemli bir ilham kaynağı olacak

Robert Bosch Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve yeni BSH Denetim Kurulu Başkanı Prof. Stefan Asenkerschbaumer: “BSH hizmetinde geçirdikleri uzun yıllar boyunca devam eden bağlılıkları ve değerli çalışmaları için Karsten Ottenberg ve Johannes Närger’e teşekkür ederiz. Karsten Ottenberg BSH’nin dijitalleşme ve daha büyük bölgesel sorumluluk stratejisi anlamında önemli katkılarda bulunmuştur. Johannes Närger de on yıldan uzun süreyle BSH Finans Direktörü olarak harika bir iş çıkarmıştır. Kendisine emeklilik hayatı için en iyi dileklerimizi sunuyoruz. BSH’ye, tüketici ürünleri alanında uluslararası deneyime ve kanıtlanmış uzmanlığa sahip bir Bosch yöneticisi olarak Uwe Raschke liderlik edecek. Uwe Raschke, şirketi daha ileriye taşımak üzere önemli bir ilham kaynağı olacak” dedi.

İlginizi Çekebilir

Rusya Merkez Bankası Faiz İndirdi

Rusya Merkez Bankası, Rus ekonomisinde büyümenin üçüncü çeyrekte arttığına, küresel ekonom…