Anasayfa TEKNOLOJİ Boşanma davalarında en önemli kanıt WhatsApp oluyor
TEKNOLOJİ - 10 Kasım 2014

Boşanma davalarında en önemli kanıt WhatsApp oluyor

İtalyan Aile Avukatları Birliği’ne göre, boşanma davalarının yüzde 40'ında WhatsApp mesajları sadakatsizliğin kanıtı olarak kullanılıyor.

İtalyan Aile Avukatları Birliği, ülkedeki boşanma davalarıyla ilgili ilginç bir istatistik açıkladı: Aldatma nedeniyle açılan boşanma davalarının yüzde 40’ında WhatsApp mesajları sadakatsizliğin kanıtı olarak kullanılıyor.
 
Birlik Başkanı Gian Ettore The Times’a verdiği demeçte şunları söyledi: Sosyal medya İtalya’da eşlerin birbirini aldatması olaylarını kolaylaştırdı ve aldatma vakaları arttı. Bu önce SMS’le başladı, Facebook’la devam etti. Şimdi de yaygın olarak bu ilişkilerde WhatsApp kullanılıyor. Eşlerini aldatan taraflar birbirlerine riskli fotoğraflar gönderiyor. Bazı kişiler WhatsApp kullanarak 3 veya 4 yasak ilişkiyi sürdürüyor.”
 
Ettore, WhatsApp’ta “mesajınız iletildi” servisine ak olarak “Mesajınız okundu” servisinin de eklenmesine de dikkat çekerek “Bu uygulama aldatan eşin yakalanması halinde uygunsuz ilişkisini inkar etme şansını azaltıyor. Eşlerini aldatanlara mesajım şu: Çok dikkatli olun ve telefonunuzu sessize alın. Olmadık zamanlarda gelen “mesajınız var” uyarısı eşinizde şüphe yaratıyor” dedi.
 
2012 yılında İngiltere’de yapılan bir araştırmada boşanma davalarının üçte birinde aldattığı ileri sürülen eşin Facebook mesajları kanıt olarak gösteriliyordu. Kullanıcı sayısı 600 milyonu aşan WhatsApp, kanıt olma yolunda Facebook’u geçecek gibi görünüyor. Facebook WhatsApp’ı bu yılın başlarında 19 milyar dolara satın almıştı.

İlginizi Çekebilir

Ünlü Modacı Medikal Kıyafet Üretimine Başlıyor

Ünlü moda markası Armani İtalya’daki tüm fabrikalarında tek kullanımlık medikal kıyafet ür…