Anasayfa Güncel Haberler BKM’nin Eski CEO’su, Türk Holding Bünyesine Katılıyor
Güncel Haberler - 1 Haziran 2020

BKM’nin Eski CEO’su, Türk Holding Bünyesine Katılıyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) resmi web sitesi üzerinden paylaştığı bilgilere göre Merkez Bankası’nın, Bankalararası Kart Merkezi’ne hakim ortak olmuştu. Yapılan ortaklık anlaşması ile birlikte BKM genel müdürü Soner Canko görevden ayrıldı ve yerine ise 1 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla Celal Cündoğlu vekaleten atandı.

Bugün paylaşılan bilgilere göre ise Soner Canko, bünyesinde elektronik para şirketi TURK Elektronik Para A.Ş. ve dijital finansman şirket TURK Finansman A.Ş. gibi kuruluşları bulunduran Turk Holding’e katılıyor. 2019 yılında ön ödemeli kart pazarında yüzde 20.6’lık pazar payına ulaşan TURK Holding, aynı yıl 2018 yılına göre yüzde 111’lik aktif büyüme sağladı.

179 çalışanı ile Ankara ve İstanbul’da faaliyet gösteren şirket, 2020 itibariyle kıta Avrupası’nda da faaliyete başlamayı hedefliyor. Paylaşılan bilgilere göre uzun yıllar Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’nin Genel Müdürlüğünü yürüten Dr. Soner Canko danışma kurulu üyesi olarak Turk Holding A.Ş. bünyesine katılıyor.

İlginizi Çekebilir

Google’dan, Hintli Jio Platformu’na Dev Yatırım

1.5 milyara doğru giden nüfusuyla çok önemli bir potansiyeli bünyesinde barındıran Hindist…