Anasayfa Güncel Haberler Bitcoin’de Sert Düşüş
Güncel Haberler - 17 Temmuz 2019

Bitcoin’de Sert Düşüş

Bitcoin dün akşam yaşadığı düşüşle beraber yeniden dört haneli rakamları gördü ve 9.300 dolar seviyesine kadar geriledi.

Saatler İçinde Büyük Düşüş

Bu durum Bitcoin için bir ilk değil. Lider kripto para birimi daha önce de saatler içinde 1.000 dolarlık kayıplar yaşamıştı ve muhtemelen bu son da olmayacak. Pazartesi günün beri 11.000 doların altında işlem gören Bitcoin bugün yeniden dört haneli rakamlarda seyretmeye başladı.

Bitcoinist’in haberine göre grafiklere bakıldığında Bitcoin’in küçük bir toparlama yaşamadan önce 9.300 dolar seviyesine kadar düştüğünü görüyoruz. Ancak Bitcoin’in bu seviyeden sonra sergilediği toparlanma çok güçlü olmadı ve analistler daha düşük seviyelerin görülebileceğini ifade ediyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada BTC, %11’lik bir düşüşle 9.514 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Bunun yanında günlük işlem hacmi de 25 milyar dolar seviyesine geri döndü.

Öte yandan bu düşüş Bitcoin’in toplam piyasa değerini 170 milyar dolara kadar düşürdü. Küresel kripto para piyasasının toplam değeri de saatler içinde 30 milyar dolar kayba uğradı.

8.000 Dolar Destek Seviyesi

Bu düşüşle beraber analistler ve uzmanlar 8.000 dolar destek seviyesine kadar bir geri çekilmenin yaşanmasını bekliyorlar.

Kaynak: Cointürk

İlginizi Çekebilir

Planet, 3C Payment’i Satın Aldı

Dijital Tax Free, Ödeme Sistemleri, İstihbarat ve Danışmanlık hizmetlerini tek çatı altınd…