Anasayfa TÜRKİYE Benzin fiyatında indirim bekleniyor
TÜRKİYE - 26 Şubat 2019

Benzin fiyatında indirim bekleniyor

Benzin fiyatının bu gece yarısından itibaren 11 kuruş inmesi bekleniyor

Benzin fiyatının bu gece yarısından itibaren 11 kuruş indirim bekleniyor. Benzin fiyatı geçen bir haftada 44 kuruş artmıştı.

Habertürk’ten Olcay Aydilek’in haberine göre, benzin fiyatlarındaki düşüşte son dönemde 67 dolara yaklaşan brent petrol fiyatının yeniden 65 dolar altına inmesi ve uluslararası piyasalardaki ürün fiyatlarında yaşanan düşüş etkili oldu.

ABD Başkanı Donald Trump dün Twitter üzerinden paylaştığı mesajında “Petrol fiyatı çok yüksek, OPEC biraz ağırdan almalı” ifadelerini kullanmıştı.

Benzinin ton fiyatı uluslararası piyasalarda 593 dolardan 572 dolara inerken motorin cephesinde ise henüz yeterli miktarda gerileme olmadı.

Geçen gece gelen zamla İstanbul’da 6.50 — 6.55 lira arasında olan kurşunsuz benzinin litre fiyatı yeniden 6.40 — 6.45 aralığına inecek.

Türkiye’de, akaryakıt fiyatı hesaplanırken, üç temel veriye bakılıyor. Brent petrol ve uluslararası piyasalarda ürün fiyatı (motorin ve benzinin) ve dolar kuru. Bunlardaki artış, pompaya zam olarak yansıyor. Tersi durumda fiyatlar düşüyor. (Haberturk)

İlginizi Çekebilir

Swiss Days’in Gündemi Yapay Zeka Oldu

Swiss Business Hub Turkey (İstanbul’daki İsviçre’nin İhracat ve Yatırım Ofisi) ve Swiss Ch…