Anasayfa PİYASALAR Bank Asya ortaklık için QIB’le anlaşmayı feshetti
PİYASALAR - 8 Ağustos 2014

Bank Asya ortaklık için QIB’le anlaşmayı feshetti

Banka, ortaklık görüşmelerinde bulunabilmek için Qatar Islamic Bank ile munhasırlık anlaşmasını feshetti.

Bank Asya’dan KAP’a yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: Qatar Islamic Bank’ın (QIB) Bank Asya’da stratejik ortak olması ile ilgili olarak QIB’den alınan resmi teklif üzerine münhasır görüşmelere başlandığı 25.03.2014 tarihli özel durum açıklaması ile kamuoyuna duyurulmuştu. Bu süre zarfında mevcut münhasırlık anlaşması nedeniyle Bankamızca başkaca resmi bir teklif alınmamıştır.

Gelinen aşamada, yurtiçi yatırımcılarla da ortaklık görüşmelerinde bulunulabilmesi ve resmi teklif alınabilmesini teminen, QIB ile Bankamız arasında bulunan münhasırlık anlaşması 08.08.2014 tarihi itibariyle feshedilmiştir.
 
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’ndan alınan yazılarda; Bankamız ile Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı arasında mevcut olan Prim Tahsilat Protokolü ve Sağlık Hizmeti Sunucuları Protokolünün, sözleşme hükümlerine aykırı bir şekilde 08.09.2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere feshedildiği bildirilmiştir. Söz konusu bildirimle ilgili yasal haklarımız kullanılacak olup, bu hususun Bankamız faaliyetleri üzerinde önemli bir etkisi bulunmamaktadır.
 
 

İlginizi Çekebilir

Borsadaki Yabancı Payı Dipte

Pandemi döneminde yabancı satış yaparak borsadaki payını hızla minimize etti. Peki, tekrar…