Anasayfa PİYASALAR Avivasa halka açılıyor
PİYASALAR - 4 Eylül 2014

Avivasa halka açılıyor

Hacı Ömer Sabancı Holding, Avivasa Emeklilik ve Hayat’ıntoplam yüzde 19,6 oranındaki hissesinin halka arzının gerçekleştirileceğini duyurdu.

Hacı Ömer Sabancı Holding AŞ’nin, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlanan açıklamasında, Şirketin bugün yapılan Yönetim Kurulu toplantısında, Avivasa Emeklilik ve Hayat AŞ sermayesinde sahip olduğu beher hissesi 1 Kuruş nominal değerli ve toplam 3 milyon 59 bin 718 Türk Lirası nominal değerli 305 milyon 971 bin 800 adet hissesinin, mevcut payların halka arzı yoluyla halka arz edilmesine karar verildiği belirtildi.
 
Açıklamada, şunlar kaydedildi: “Şirketimizin, Avivasa Emeklilik ve Hayat AŞ sermayesinde sahip olduğu beher hissesi 1 Kuruş nominal değerli ve toplam 458 bin 956 TL nominal değerli 45 milyon 895 bin 600 hissesinin kısmen veya tamamen, halka arz kapsamında ek satış hakkı çerçevesinde satılmasına karar verilmiştir.

Buna göre, Aviva Europe SE ile Şirketimizin müşterek yönetime tabi ortaklığı olarak faaliyet gösteren Avivasa Emeklilik ve Hayat AŞ’nin yüzde 9,8344 oranındaki hissesinin Şirketimiz tarafından olmak üzere, toplam yüzde 19,6688 oranındaki hissesinin halka arzı gerçekleştirilecektir.”

İlginizi Çekebilir

“Tüm İş Süreçlerimizi Yenilikçi Bir Bakış Açısıyla Değerlendiriyoruz”

Fortune Agile Dönüşüm Hikayeleri yuvarlak masa toplantısına katılan Tüpraş İnsan Kaynaklar…