Anasayfa GÜNDEM Arda Turan A Milli Takımı’nı neden bıraktı? İşte Arda Turan’ın basın açıklaması
GÜNDEM - 6 Haziran 2017

Arda Turan A Milli Takımı’nı neden bıraktı? İşte Arda Turan’ın basın açıklaması

Bilal Meşe'ye, uçakta fiziki ve sözlü saldırıda bulunan Arda Turan, saat 17:00'da yaptığı basın açıklamasıyla Milli Takım kariyerini sonlandırdı.

Uçakta Bilal Meşe ile Tartışma Büyüdü

A Milli Futbol takımımızın ve Bercelona’nın yıldız oyuncusu Arda Turan, hakkında çıkan haberlerle ilgili Milli Takım uçağında usta gazeteci Bilal Meşe ile münakaşaya girdi. Sinirlerine hakim olamayan yıldız oyuncu Bilal Meşe’ye sözlü ve fiziki saldırıda bulundu.

Arda Turan’ın Basın Açıklaması Çok Kısa Sürdü

Slovenya’da A Milli takımın konakladığı otelde basın toplantısı düzenleyen Arda Turan, her zaman tepkisinin aynı olacağını belirterek, “Hayatım boyunca ne yaptıysam bedelini ödemeye hazırım, yine ödeyeceğim. Gereğini yapıyorum ve milli takım kariyerimi sonlandırıyorum. Her zaman yaptığım gibi şerefimle, onurumla… İnşallah insanlara iyi futbolculuğumu değil de insanlığımı bırakırım ama ne yaptıklarını ne ettiklerini çok iyi biliyorum ve her zaman tepkim aynı olacak.” ifadelerini kullandı.

“Pişman mıyım, değilim. Kuş gibi hissediyorum.” diyen Arda, “Hayatım boyunca bana söylenenlerin hiçbirini unutmadım. Hayatta bir şey yapıyorsanız bunun bedelini ödersiniz. Ben milli takım tişörtü üstümdeyken bir hata yaptım. Hocamızla, federasyon başkanımızla konuşup Kosova maçında olmamam yönünde karar aldık. Şunu da duyuyorum, ‘biz öyle haberler yapmadık’. Evet o imzaları değiştirmiş. Başkasının imzasıyla o sayfaları doldurduklarını biliyorum. Neler yaptıklarını biliyorum. O haberleri yapanların hangisini görürsem aynı tepkiyi verir miyim, bilmiyorum ama aynı siniri ve aynı tepkiyi göstereceğim. Bugün burada 2002’den beri Türk milli takımın her kademesinde hizmet etmiş, olimpik milli takım dahil, ülkesini severek sadece milli formaya aşık biri olarak, parayı ve başka bir şeyi düşünmeyerek, gerektiğinde her türlü ilacı kullanarak, mücadele ederek sahaya çıkmış, fedakarlık yapmış bir oyuncu olarak konuşuyorum. Ülkemi çok seviyorum, bayrağımı çok seviyorum, ülkemin insanlarını çok seviyorum. Bu sıkıntılar olduğunda şunu ifade ettim, ‘istiyorsanız çekileyim’. Gerçekten kenara çıkmayı çok istiyordum. Zarar verdiğimi düşünüyordum. Artık zamanı geldiğini düşünüyorum. Bugüne kadar çalıştığım herkese, arkadaşlarıma, içeride konuştuğum birçok insana, aileme çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

Arda Turan’ın yanında olan 8 futbolcu

Kameramanların görüntü aldığı toplantıyı, milli futbolcular Burak Yılmaz, Cenk Tosun, Gökhan Gönül, Caner Erkin, Olcay Şahan, Selçuk İnan, Mehmet Topal ve İsmail Köybaşı da takip etti.

Basın mensupları protesto etti

Gazeteciler, basın toplantısı yapan Arda Turan’ı protesto etti. Muhabir ve bazı foto muhabirleri, Arda Turan’ın içeri girmesiyle toplantının yapıldığı salondan ayrıldı.

Bilal Meşe Kimdir?

Gazeteciliğe 1973 yılında başlayan Bilal Meşe lise mezunudur.

Mesleğe Türk Haberler Ajansı’nda başlayan Bilal Meşe, ilk olarak Beşiktaş muhabirliği yapmıştır.

Ünlü gazeteci şu an Milliyet gazetesinde spor yazarlığı yapmaktadır.
 

İlginizi Çekebilir

Borsadaki Yabancı Payı Dipte

Pandemi döneminde yabancı satış yaparak borsadaki payını hızla minimize etti. Peki, tekrar…