Anasayfa Güncel Haberler Arçelik CEO’su Bulgurlu Everest’e tırmanacak
Güncel Haberler - İŞ DÜNYASI - 6 Mayıs 2019

Arçelik CEO’su Bulgurlu Everest’e tırmanacak

Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu küresel ısınma konusunda farkındalık yaratmak için Everest’in zirvesine tırmanmayı deneyecek.

Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, iklim değişikliğinin etkileri konusunda farkındalık yaratmak amacıyla dünyanın en yüksek noktası Everest Dağı’nda 8.848 metre yüksekliğe tırmanmayı hedefliyor. Nisan ayı sonunda başlayıp 3 hafta sürmesi beklenen tırmanış, dünyanın dört bir yanındaki liderleri, tüketicileri, işletmeleri ve çalışanları küresel ısınmayı ve onun etkilerini azaltmaya davet etme amacı taşıyor.

 

Birleşmiş Milletler 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamında, tüm dünyanın mücadele etmesi gereken en öncelikli konu iklim değişikliği. Everest Dağı ise küresel ısınmadan en çok etkilenen yerlerden biri konumunda bulunuyor. Önlem alınmadığı takdirde, Everest’in de aralarında bulunduğu Himalaya Dağları, 2100 yılına kadar buzullarının üçte ikisini kaybetme riskiyle karşı karşıya.

Everest Dağı tırmanışı, Arçelik Global’in ve Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu’nun sosyal medya hesaplarından paylaşılacak. Arçelik ekibi daha önce de 2011 yılında Kilimanjaro, 2017 ve 2018 yılında Elbrus, Ocak 2019’da Aconcagua tırmanışlarını takım ruhu ve liderlik becerileri sayesinde başarıyla sonuçlandırmıştı. Sürdürülebilirliği faaliyetlerinin merkezine alan ve portföyünün yüzde 90’dan fazlası geri dönüştürülebilir ürünlerden oluşan Arçelik’in 2025 yılı itibariyle üretimde karbon nötr olma hedefi bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

OYAK 18 yıl Sonra Akaryakıt Sektörüne Geri Dönüyor

 Türkiye’deki en büyük mesleki emeklilik fonu OYAK, Güzel Enerji (TOTAL Oil Türkiye)…