Anasayfa Altın Nereye Koşuyor ?
25 Haziran 2019

Altın Nereye Koşuyor ?

Dünyada jeopolitik gerilimin artması yatırımcıların altına olan ilgisini dolayısıyla altının fiyatını her geçen gün artırıyor.

Altının ons fiyatı 1,437 dolara yükselirken, dünyada merkez bankalarının faizleri daha da indirme beklentisi ve jeopolitik endişeler bu parlak sarı madeni bugünlerde gözde bir yatırım aracına dönüştürmüş bulunuyor. ABD ila İran arasındaki gerilimin artması sonucu, Asya ve Avrupa’da varlık değerleri gerilerken ABD’de vadeli işlemlerde de bir sakinlik gözleniyor. Yatırımcılar aynı zamanda bu hafta Japonya’da düzenlenecek olan G20 toplantısında ticaret anlaşmazlıklarıyla ilgili olarak ABD Başkanı Donald Trump ila Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in bir araya gelmesini bekliyor.

İran’ın BM elçisi Majid Takht Ravanchi Körfez’deki durumun son derece tehlikeli olduğunu belirterek, Başkan Trump’ın İranlı liderlere yönelik yeni yaptırım kararlarının ardından Trump’la görüşmenin söz konusu olmadığını belirtti. Piyasa analistleri böyle bir ortamda altın ons fiyatının 1,500 dolar seviyesini aşmasının mümkün olabileceğini kaydediyorlar. (Kaynak: marketwatch.com)

İlginizi Çekebilir

“Dünya Ekonomisi Çöküşe Doğru Gidiyor”

 Hedge fon sahibi Ray Dalio dünya ekonomisinin “büyük bir düşüş”e doğru yol aldığını …