Anasayfa İŞ DÜNYASI Altın İçin Dudak Uçuklatan Tahmin
İŞ DÜNYASI - 29 Temmuz 2020

Altın İçin Dudak Uçuklatan Tahmin

Analistlere göre, son zamanlarda tırmanışa geçen altın piyasası  “çok güçlü” ve ons fiyatı iki yıl içinde 3500 dolara tırmanabilir.

Martin Place Securities’in yöneticilerinden Barry Dawes, “ons fiyatının 1923 dolar gibi tepe bir noktadan çok hızlı bir şekilde yükselmesi son derece anlamlı. Bir diğer önemli faktör ise, 1800 dolar seviyelerindeyken yine aynı tempoda değer kazanmış olması. Bu da altın piyasasının çok ama çok güçlü olduğunun işareti” diyor.

BNP Paribas Wealth Management’tan Garth Bregman, altının ons fiyatının 2,000 dolar civarı konsolide olduktan sonra tekrar tırmanışa geçeceği düşüncesinde.

Bregman, “Altının kısa vadede yükselişini durdurması için herhangi bir neden görmüyoruz. Nitekim altını yukarı taşıyan faktörlerde hiçbir değişiklik yok” diyor.

Swiss Asia Capital’in idari direktörü Juerg Kiener de, altınla ilgili uzun vadeli hedeflerinin çok daha yüksek olduğunu belirtti: “Teknik tabloya baktığınızda, en dipten yukarıya doğru 2.834 dolar gibi bir fiyat ortaya çıkıyor. Bu muhtemelen ilk hedef olacak ve ondan sonra daha da yukarı doğru bir tırmanış başlayacak.” (Kaynak: cnbc.com)

İlginizi Çekebilir

‘Dijital Alışveriş Kanalları Anneler İçin Önemli Bir Platform Oldu’

Hero Baby Türkiye, yeni çıkardığı ürünler ve giriş yaptığı kategorilerle, 2020 senesini so…