Anasayfa Almanya’da Germanwings uçağına bomba ihbarı
13 Nisan 2015

Almanya’da Germanwings uçağına bomba ihbarı

Köln-Milano seferi için hareket eden Germanwings havayolu şirketinin uçağı bomba ihbarı nedeniyle havalanmadan geri döndü. İhbar asılsız çıktı.

Germanwings şirketinden yapılan açıklamada 126 yolcusu bulunan uçağın kalkış için piste gittiği ancak bomba ihbarı nedeniyle aprona geri döndüğü belirtildi.
 
Airbus A320 model uçakta bomba araması yapıldı.
Almanya’da,  Germanwings havayolu şirketinin Köln-Milano seferi için hareket eden yolcu uçağına yapılanbomba ihbarının asılsız çıktığı bildirildi.
 
Germanwings şirketinden yapılan açıklamaya göre, uçak ve yolcuların eşyaları uzmanlar tarafından, özel yetiştirilmiş köpeklerin yardımıyla arandı. Herhangi bir bulguya rastlanmayan uçağa uçuş izni verildi.
 
Germanwings şirketine ait Köln-Venedik seferini yapan bir yolcu uçağı da yağ basıncında azalma meydana gelmesi nedeniyle 6 Nisan’da Stuttgart Havalimanı’na zorunlu iniş yapmıştı.
 
Germanwings’e ait Airbus A320 tipi yolcu uçağının 24 Mart’ta Barcelona-Düsseldorf seferini yaparken Fransa’nın güneyinde yardımcı pilot tarafından kasıtlı bir şekilde düşürüldüğü açıklanmış, uçaktaki 6 mürettebat ve 144 yolcudan kurtulan olmamıştı.

İlginizi Çekebilir

Almanya ile Türkiye “Enerjide” Buluşacak

Yenilenebilir enerji, enerji verimliliği ve enerji altyapısı alanlarında diyalog ve iş bir…