Anasayfa Güncel Haberler Akbank’a, ‘Dünyanın En İyi Dijital Bankası’ Ödülü
Güncel Haberler - 3 gün önce

Akbank’a, ‘Dünyanın En İyi Dijital Bankası’ Ödülü

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen “Awards for Excellence 2019 – Mükemmellik Ödülleri 2019” töreninde, Akbank, “Dünyanın En İyi Dijital Bankası” seçildi.

Yayın grubu Euromoney’nin “Awards for Excellence 2019 – Mükemmellik Ödülleri 2019” töreni İngiltere’nin başkenti Londra yapıldı.

Ödül töreninde Akbank, “Dünyanın En İyi Dijital Bankası” seçildi. Akbank aynı zamanda “Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Dijital Bankası” unvanını da aldı.

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, törenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, 27 yıldır 100 ülkede düzenlenen ve bankacılık sektörü tarafından yakından takip edilen Euromoney ödüllerinde Akbank’ın 13. kez “Türkiye’nin En İyi Bankası” seçilerek, kırılması güç bir rekora imza attığını söyledi.

Euromoney tarafından “Dünyanın En İyi Dijital Bankası” ödülünün Akbank’a verilmesinin çok önemli olduğunu ifade eden Binbaşgil, “Euromoney kredibilitesi yüksek bir kurum. Euromoney’nin ‘Dünyanın En İyi Dijital Bankası’ ödülünün dünyada ilk defa bir gelişmekte olan ülke (emerging market) bankasına verilmesi önemli ve gurur verici. Aynı zamanda Orta ve Doğu Avrupa’nın da ‘En İyi Dijital Bankası’ oluyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: AA

İlginizi Çekebilir

ABD’de Endeksler Düşüşle Açıldı

Açılışın ardından Dow Jones endeksi yüzde 0,27 azalışla 27.146,06 puan, S&P 500 endeks…