Anasayfa İŞ DÜNYASI ​6 şirketten hisse geri alımı kararı
İŞ DÜNYASI - 22 Temmuz 2016

​6 şirketten hisse geri alımı kararı

Sermaye Piyasası Kurulu'nun hisse geri alımı ile ilgili yeni bir düzenleme açıklaması sonrasında 6 şirket hisse geri alımı yapacağını açıkladı.

Mepet Metro Petrol ve Tesisleri Sanayi Ticaret A.Ş., Vanet Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş., Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Atlas Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş., Avrasya Petrol ve Turistik Tesisler Yatırımlar A.Ş. ve Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş.; Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlanan açıklamalarına göre şirket Yönetim Kurulu kararları ile Sermaye Piyasası Kurulu’nun dünkü duyurusu çerçevesinde borsada işlem gören paylarında geri alım işlemi gerçekleştirecek.

Dün SPK tarafından yapılan açıklamada, genel kurullarınca alınmış bir karara bağlı olarak yürürlükte bir geri alım programı olmayan halka açık şirketlerin, özel durum açıklaması yapmak kaydıyla herhangi bir limit söz konusu olmaksızın borsada kendi paylarının geri alımını gerçekleştirebileceği belirtildi.

Genel kurullarınca alınmış bir karara bağlı olarak geri alım programı yürüten halka açık şirketler ise, özel durum açıklaması yapmak ve yetkili organlarını bilgilendirmek suretiyle herhangi bir limit söz konusu olmaksızın borsada kendi paylarının geri alımını yapabilecek. 

İlginizi Çekebilir

Yıldız Teknopark, Yapay Zeka Destekli Yazılımlarla Öne Çıkıyor

Yıldız Teknopark’ta faaliyetlerini sürdüren Yıldız Kuluçka firması Ayvos’un geliştirdiği y…