Anasayfa İŞ DÜNYASI 300’ü aşkın Türk ve Japon iş adamı İstanbul’da buluşuyor
İŞ DÜNYASI - 24 Kasım 2014

300’ü aşkın Türk ve Japon iş adamı İstanbul’da buluşuyor

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın katılacağı Türkiye-Japonya İş Forumu’nda 300’ü aşkın Türk ve Japon iş adamı bir araya gelecek.

Türkiye Cumhuriyeti ile Japonya arasında diplomatik ilişkilerinin kuruluşunun 90. Yıldönümü anısına düzenlenen “Türkiye-Japonya İş Forumu, 25 Kasım 2014’te Hilton İstanbul Bosphorus Convention Center’da büyük bir katılımla gerçekleşiyor. Forumun açılış konuşmalarının Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Yutaka Yokoi yapacak.
 
2014 Ocak ayında, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan sıfatıyla yaptığı Japonya ziyaretinde, Japonya Başbakanı Shinzo Abe’yle iki ülke arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasının 90. Yıldönümünün çeşitli etkinliklerle anılması konusunda mutabakata varılmıştı. Ortak etkinliklerin “ekonomi”, “diplomasi” ve “kültür” alanlarında düzenlenmesi kararlaştırılmıştı.
 
İki ülke liderinin vardığı mutabakatın “ekonomi” ayağı, “Türkiye-Japonya İş Forumu” adıyla 25 Kasım 2014 günü Hilton İstanbul Bosphorus’ta hayata geçiyor.
 
İki ülke arasında şimdiye kadar yapılan en önemli ortak etkinliklerden biri olan Türkiye-Japonya İş Forumu’nu, Japonya’nın en büyük ekonomi gazetesi Nikkei, iş dünyasına yönelik dergi ve dijital yayınlarda Japonya’nın en büyük yayıncısı Nikkei BP ve Türkiye’nin önde gelen dergi gruplarından Nikkei Mutlu Dergi Grubu düzenliyor.
 
Türkiye-Japonya İş Forumu’nun temel amacı; Japon şirketleri ve teknolojisinin, yakın geleceğe yönelik iddialı ekonomik hedefleri olan Türkiye’ye ne şekilde katkı sağlayabileceğinin konuşulup tartışılabileceği bir ortam yaratmak ve iki ülke özel sektörü arasındaki işbirliğini ileri seviyelere taşımak. Bu amaca yönelik olarak forumun ana temaları da şöyle belirlendi: “Yeni enerji kaynakları ve enerji tasarrufu”, “üretimde inovasyon” ve “yeni altyapı yatırımları ve mevcut altyapının güçlendirilmesi”.
 
Türkiye-Japonya İş Forumu, her iki ülkeden etkin ve güçlü kurumlar tarafından destekleniyor.
 
Japonya’nın Türkiye Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu, Japonya Ekonomi ve Sanayi Bakanlığı, Japonya Altyapı ve Ulaştırma Bakanlığı, Japonya Dış Ticareti Geliştirme Örgütü (JETRO), Japonya Uluslararası İşbirliği Kurumu (JICA) ve Japon Uluslararası İşbirliği Bankası (JBIC) forumu destekleyen Japon kurumları arasında yer alıyor. ISPAT, TÜSİAD, MÜSİAD ve Türk-Japon Vakfı da destekleyen Türkiye merkezli kurumlar arasında bulunuyor.
 
Türkiye-Japonya İş Forumu’na yaklaşık 100’ü Japonya’dan olmak üzere 300’ü aşkın şirketin üst düzey yöneticisinin katılması bekleniyor.

PROGAM İÇİN TIKLAYIN
 
                                                                                                                                                            
Nikkei Mutlu Dergi Grubu Hakkında:

  • 2003 yılında kurulan, bağımsız ve yenilikçi yayımcılık politikasına sahip olan Mutlu Dergi Grubu A.Ş. (MDG), 2 Haziran 2014’te Nikkei Business Publications ile birleşerek Nikkei Mulu Dergi Grubu adını aldı. Grup, Türkiye dergi pazarında yer alan önemli yayımları bünyesinde bulunduruyor.
  • Basılı dergi, dijital medya ve tablet yayıncılığı alanında geniş bir mecraya sahip olan MDG şemsiyesi altında, InStyle, Fortune, InStyle Home, Martha Stewart Weddings dergilerinin yanı sıra dijital yayıncılık yapılan fortuneturkey.com.tr, trendus.com, instyle.com.tr ve popsalata.com gibi dijital mecraları da yer alıyor.
  • Bir yayımcılık şirketi olarak medya dünyasında yaşanan değişimleri çok yakından takip eden NMDG, yenilikçi projelerle okuyucuların karşısına çıkmaya devam etmeyi hedefliyor.
  • NMDG’nin hedefleri arasında, uluslararası standartlarda bağımsız ve kaliteli yayımcılık anlayışını koruyarak Türkiye’de hem yazılı hem de dijital alandaki yelpazesini genişletmek de yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Havada Türk Alman Ortaklığı

Alman turizm şirketi Aerticket, Türk uçak bileti satış şirketi BiletBank ile ortak oldu. 3…