Anasayfa LIFESTYLE 2020’nin Yenileri
LIFESTYLE - 26 Şubat 2020

2020’nin Yenileri

Motosiklet markaları, 2020 yılı için yeni modellerini görücüye çıkarıyor. Teknolojik özelliklerin ve konforun ön planda olduğu yeni modeller, motosiklet tutkunlarını bekliyor.

Küresel motosiklet pazarıyla ilgili araştırmalar, pazarın 2026 yılına kadar yaklaşık 157 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşacağını öngörüyor. Motosiklet tutkunları ise son teknoloji ve tasarım özelliklerine sahip yeni modellerin tanıtılacağı motosiklet fuarlarının 2020 takvimini takip etmeye devam ediyor. Kanada’dan Tayvan’a dünyanın dört bir yanında gerçekleştirilecek ve binlerce kişinin ziyaret etmesi beklenilen fuarlardan biri de 20-23 Şubat 2020 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açacak. Messe Frankfurt İstanbul’un MOTED ve MOTODER desteğiyle organize ettiği “Motobike İstanbul 2020” fuarı, motosiklet markalarının yeni modellerini sergilemeye hazırlanıyor. Fuarda 2020 modellerini tanıtacak markalardan bazılarını sizler için derledik.

YAMAHA TMAX TECH MAX 

Yamaha, sportif scooter TMAX Tech MAX’i daha yüksek performansla donatıyor. TMAX Tech MAX, daha güçlü hızlanma kabiliyeti sunan yüksek hacimli 560 cc motordan güç alıyor. Model, dinamik ve çevik yeni gövde tasarımına sahip. Elektrikli ayarlanabilir ön cam, hız sabitleyici, ısıtmalı elcikler ve sele, ayarlanabilir arka süspansiyon yolculuğu daha konforlu hale getiriyor.

YAMAHA MT- 25

Hyper Naked segmentine ait ikonik MT-09, 2020 model MT-25 ile birlikte radikal bir görünüme kavuşuyor. MT-25, yeni teknolojilerin sağladığı avantajlar ve yüksek teknik özellikler ile daha güçlü. Sınıfının en gelişmiş motorlarından biri olup, bazı tek silindirli modellere kıyasla daha düşük devirde çok daha yumuşak bir his sunan dengeli iki silindirli bir yapılandırmaya sahip.

HONDA  AFRICA TWIN  

CRF1100L Africa Twin, çift silindirli motoru, agresif ralli tasarımı ve daha hafif şasiyle keyifli bir sürüş sunuyor. İkisi tamamen kişiselleştirilebilir altı sürüş modu, virajda frenleme kontrolüne sahip ABS ve ön tekerlek kaldırma kontrolünün yanı sıra 6.5 inç TFT dokunmatik ekran, Apple CarPlay® desteği, Bluetooth bağlantısı ve hız sabitleyici gibi özellikleri bulunuyor.

HONDA CBR1000RR-R 

FIREBLADE SP  Model, 14.500 d/d’da 160 kW güç ve 12.500 d/d’da 113 Nm tork üreten bir motora, şasi ve aerodinamik olarak MotoGP teknolojisine sahip. Standart ikinci nesil “Öhlins Elektronik Kontrollü Süspansiyon” sistemi ile üst düzey pist performansı sunuyor. Arka tekerlekte kullanılan ve daha gelişmiş bir yol tutuş için devreye giren “Öhlins Kullanım Amacına Yönelik Ayar Arayüzü” hassas bir ön ve arka süspansiyon ayarı sunuyor.

KTM 890 DUKE R

KTM 890 Duke R modelinin ortalama yakıt tüketimi 4.74 L/100 km. Toplam yakıt kapasitesi  yaklaşık 14 litre olan model, dijital ateşleme ayar özelliğine sahip.

KTM KTM 390 ADVENTURE

Yeni KTM 390 Adventure, bir silindirli dört zamanlı benzinli motor özelliğine sahip. Yakıt deposunun kapasitesi 14.5 litre olan KTM 390 Adventure’ın ortalama yakıt tüketimi ise 3.4 L/100 km.

BMW S 1000 XR

Yeni S 1000 XR’ın dik oturmaya imkan sağlayan rahat selesi, virajlarda ve düz yollarda konforlu bir sürüş deneyimi sağlıyor. Yüksek viteslerde daha uzun şanzımanıyla akıcı bir sürüş vadediyor. Karbon motor koruyucusu gibi pek çok aksesuar seçeneğine sahip model, düşük ağırlığı ile daha iyi hızlanma ve çeviklik sağlıyor.

BMW F 900 R VE F 900 XR

Aydınlatma teknolojileri ve yüksek güvenlik özellikleriyle yeni F 900 R ve F 900 XR motosiklet tutkunlarına pek çok yenilik sunuyor. 7 derecelik yatma açısında otomatik olarak yanan adaptif far ve ana fara dahil olan bağımsız LED öğeler, sürücülere virajlarda mümkün olan en iyi aydınlatmayı sağlıyor. Sıralı iki silindirli 895 cc motor hacmine sahip yeni modeller, maksimum 92 Nm tork sunuyor.

CAN-AM SPYDER RT 2020

Can-Am Spyder RT serisi, uzun mesafe yolculuk deneyimi için modern bir tasarıma ve gelişmiş konfora sahip. Daha iyi yol tutuşu sağlayan seride daha iyi viraj alma ve uzun mesafelerde daha fazla denge için düşük oturma ve optimize edilmiş süspansiyon özellikleri bulunuyor. Yorgunluğu en aza indiren daha iyi sırt desteği için artırılmış bel desteğinin yanı sıra bacak pozisyonlarını değiştirip istediğiniz gibi oturabilmeniz için yeni genişletilmiş ayak koyma yerleri mevcut.

İlginizi Çekebilir

Borsadaki Yabancı Payı Dipte

Pandemi döneminde yabancı satış yaparak borsadaki payını hızla minimize etti. Peki, tekrar…