Üç bankadan ortak Türk Telekom açıklaması

Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası ve Akbank, Türk Telekom ile ilgili açıklama yaptı.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
7.07.2018
Üç bankadan ortak Türk Telekom açıklaması

Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası ve Akbank, TürkTelekom'un ana hissedarı olan Ojer Telekomünikasyon AŞ'ye (OTAŞ) kredi sözleşmeleri tahtında sağlanmış borçların yeniden yapılandırılması için kendilerinin de aralarında bulunduğu tüm kredi veren taraflarca bir mutabakata varıldığını duyurdu.
Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası ve Akbank tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) "OTAŞ'ın borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin mutabakat" başlıklı açıklama yapıldı.
Her bankanın ayrı ayrı yaptığı açıklamada, "Türk Telekom'un ana hissedarı olan OTAŞ'a kredi sözleşmeleri tahtında sağlanmış borçların yeniden yapılandırılması için bankamızın da aralarında bulunduğu tüm kredi veren taraflarca bir mutabakata varılmıştır." denildi.
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Mutabık kalınan yapı uyarınca OTAŞ'ın sahibi olduğu, Türk Telekom'un ihraç edilmiş sermayesinin yüzde 55'ini oluşturan ve mevcut kredilerin teminatını oluşturmak amacıyla rehin verilen 1.925.000.000 adet A Grubu payların kredi verenlerin doğrudan veya dolaylı ortak olacakları, Türkiye Cumhuriyeti'nde kurulmuş ya da kurulacak özel amaçlı bir şirket tarafından devralınması planlanmaktadır. İşlemin tamamlanması yeni şirket nezdinde yeniden yapılandırılacak krediye ilişkin sözleşmeler üzerinde mutabakata varılması, gerekli kurumsal, idari ve her türlü onay ve izinlerin tamamlanması ve sözleşmeler tahtında gerekli koşulların sağlanmasına tabidir.
Konuya ilişkin önemli gelişmeler ilerleyen dönemde kamuya duyurulacaktır."HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Pegasus'tan sosyal sorumluluk kampanyası
 
Fortune 500 ödülleri sahiplerini buldu
 
Coca-Cola, Costa’yı 5,1 milyar dolara satın alıyor

Fitch, 7 Türk şirketin notunu düşürdü
 
Gergedanlar’a İskoçya’dan dört ödül
 
Bu yıl Nobel Edebiyat Ödülü verilmeyecek
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X